Best Western rozbudowuje ofertę na Pomorzu

Best Western rozbudowuje ofertę na Pomorzu
Best Western, lider na polskim rynku hoteli franczyzowych, kontynuuje ekspansję w północnej części kraju. Już tego lata do największej na świecie rodziny hotelowej dołączy kolejny obiekt – Hotel Business Faltom, czwarty hotel sieci zlokalizowany w województwie pomorskim.

Hotel Business Faltom rozpocznie funkcjonowanie w kategorii BEST WESTERN PLUS, oznaczającej podwyższony standard. Zupełnie nowy obiekt na noclegowej i konferencyjnej mapie Pomorza zlokalizowany będzie w Rumi przy drodze krajowej nr 6. Umożliwi to gościom szybkie dotarcie zarówno do Gdańska, Sopotu, jak i centrum Gdyni. Obecnie w hotelu trwają prace wykończeniowe. W najbliższych dniach zostaną dostarczone elementy wyposażenia pokoi oraz części wspólnych. Przewidywany koszt inwestycji to ponad 15 mln zł.

Inwestorem Hotelu Business Faltom jest Tomasz Falkowski, właściciel m.in. Hotelu SPA Faltom w Rumi oraz Pensjonatu Faltom we Władysławowie. Jest to kolejny polski przedsiębiorca, który zdecydował się na przyłączenie obiektu do sieci Best Western już na samym początku jego działalności.

- Wielokrotnie zastanawialiśmy się nad franczyzą jednego z naszych obiektów. Zdecydowaliśmy, że nowa inwestycja to idealny moment na takie rozwiązanie. Widzimy wiele korzyści z przyłączenia hotelu do sieci. Best Western to przede wszystkim procedury i standardy na wysokim poziomie, a także dostęp do międzynarodowego systemu rezerwacyjnego, który z pewnością będzie dodatkowym źródłem pozyskania gości - mówi Tomasz Falkowski, inwestor oraz właściciel obiektów grupy Faltom. Hotel zaoferuje 40 dwuosobowych pokoi oraz 6 apartamentów rozmieszczonych na 5 kondygnacjach. Wszystkie wyposażone zostaną w 32 calowy telewizor LCD, lodówkę, sejf, suszarkę do włosów, a nawet szlafroki i kapcie dla gości. Ponadto w każdym pokoju będzie można korzystać z bezpłatnego, bezprzewodowego dostępu do Internetu.

Oferta obiektu będzie skierowana przede wszystkim do klientów biznesowych. Z myślą o nich zostaną oddane do dyspozycji 3 nowoczesne, w pełni wyposażone sale konferencyjne (największa o powierzchni 350 m2). Dzięki swej lokalizacji hotel będzie stanowić doskonały wybór nie tylko dla klientów korporacyjnych z kraju, ale także dla przedstawicieli świata biznesu zza granicy. Od Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku Rębiechowie dzieli go bowiem niespełna 25 km, natomiast od bazy promowej jedynie 5 km.

- Z pewnością będzie to hotel głównie biznesowy, jednak nie zapomnieliśmy także o gościach indywidualnych i rodzinach podróżujących z dziećmi. W cenie noclegu będę oni mogli skorzystać z siłowni, stołów bilardowych, wypożyczalni rowerów, kompleksu saun (sauna parowa, infra sauna i łaźnia parowa), jacuzzi oraz pokoju wypoczynkowego. Dostępne będzie również rozbudowane zaplecze z ofertą SPA. Planujemy także stworzyć dodatkowe atrakcje dla najmłodszych, jak duży pokój zabaw oraz niewielki basen z ciepłą wodą - dodaje Tomasz Falkowski.

Hotel Business Faltom będzie czwartym, po BEST WESTERN PLUS Arkon Park, BEST WESTERN Bonum oraz BEST WESTERN Villa Aqua, obiektem sieci w województwie pomorskim.


INFORMACJA PRASOWA


O SIECI BEST WESTERN
Best Western to największa na świecie rodzina hotelowa, do której należy obecnie ponad 4 000 hoteli w ponad 100* krajach na całym świecie. Działają one pod trzema markami: BEST WESTERN, BEST WESTERN PLUS oraz BEST WESTERN PREMIER. To, co łączy obiekty Best Western to jakość i standard obsługi klientów, wspólny system rezerwacyjny oraz programy sprzedażowo – marketingowe. Wszystkie hotele należące do sieci są niezależnie zarządzane i stanowią własność prywatnych inwestorów. Każdego dnia goszczą łącznie setki tysięcy gości. BW Hotels Osuuskunta, określany też jako Best Western Hotels Finland, Baltic States and Poland, jest siedzibą biura reprezentującego sieć Best Western w Finlandii, krajach bałtyckich oraz w Polsce.
* Liczby podane są w przybliżeniu i mogą ulegać zmianom.