Antywirusowy oczyszczacz powietrza nowej generacji trafił już nawet do hoteli

Antywirusowy oczyszczacz powietrza nowej generacji trafił już nawet do hoteli

Antywirusowy oczyszczacz powietrza nowej generacji może zapewne budzić wiele kontrowersji, nasuwać wiele pytań typu: "czym różni się taki antywirusowy oczyszczacz od takiego zwykłego?", "czy na pewno jest skuteczny?", "czy na pewno jest potrzebny?". 

Hotel Dębowy Biowellness & Spa na Dolnym Śląsku postanowił sam to sprawdzić i jako pierwszy w Polsce hotel przetestować ten nowatorski sprzęt. 

Qair 2000 to urządzenie, którego skuteczność sprawdzono już w placówkach medycznych. Jest to certyfikowane urządzenie. Należy do polskiego producenta airQ2. Urządzenie Qair 2000 jest przystosowane do wykorzystania w dużych pomieszczeniach (ma wydajność wymiany/oczyszczenia 100 % powietrza 450 m³ na godzinę) oraz posiada certyfikaty potwierdzające jego skuteczność. Urządzenie to łączy w sobie wyspecjalizowane zalety filtrów HEPA, lampy UV-C i miedzi, która przyspiesza rozkład mikroorganizmów i wirusów. Eliminuje nie tylko cząsteczki smogu, kurz i alergeny, ale także zanieczyszczenia chemiczne pochodzące ze środków czyszczących oraz biologiczne, takie jak bakterie i wirusy. Gwarantuje skuteczność filtracji na poziomie 99,995 % i stałe monitorowanie tego procesu. 

Takie urządzenie może być stosowane np. w hotelowym lobby, w recepcji czy na siłowni. Sprawdzi się również w hotelowych pokojach w przerwie między jednymi gośćmi a następnymi.

– Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych gości i pracowników, szukaliśmy wydajnego urządzenia oczyszczającego powietrze z wirusów, które zapewniłoby filtrację na poziomie bliskim 100 %. Takim właśnie urządzeniem jest Qair2000, które dodatkowo pozwala w przejrzysty sposób monitorować proces oczyszczania powietrza. – mówi Karolina Sochaj, manager Hotelu Dębowego. 

Urządzenie Qair 2000 zostało przetestowane przez niezależne instytuty badawcze w zakresie: bezpieczeństwa pod kątem lampy UV-C; skuteczności pod kątem drobnoustrojów, pleśni i drożdży; skuteczności pod kątem zanieczyszczeń sali operacyjnej w warunkach rzeczywistych; szczelności ogólnej urządzenia wentylacyjnego z wykorzystaniem aerozolu DESH; skuteczności z wykorzystaniem aerozolu w zależności od wielkości cząsteczek oraz skuteczności działania urządzenia pod kątem stężenia pyłów zawieszonych. 

INFORMACJA PRASOWA