AmberExpo w Gdańsku - Centrum Wystawienniczo-Kongresowym na miarę XXI wieku

AmberExpo w Gdańsku - Centrum Wystawienniczo-Kongresowym na miarę XXI  wieku
Gdańsk doczekał się nowego Centrum Wystawienniczo-Kongresowego, o kojarzącej się z Grodem nad Motławą nazwie AmberExpo.

Nowe Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AmberExpo to charakteryzująca się najwyższym standardem powierzchnia wystawiennicza na miarę XXI wieku. To łącznie ok. 12 tys. kw., trzy hale o powierzchni ok. 3900 m kw. każda, oddzielone przesuwanymi ścianami umożliwiającymi elastyczne dopasowanie wielkości wystawienniczej do aktualnych potrzeb. W centralnej hali mobilna ściana pozwala na dodatkowe dzielenie przestrzeni na mniejsze powierzchnie. Dużym walorem jest także 16,5 metrowa wysokość części wystawowej hali poszerzającej możliwości eksponowania wielkogabarytowych eksponatów. Lokalizacja zaplecza magazynowo - techniczne w bezpośrednim sąsiedztwie hali umożliwia szybką i bezkolizyjną realizację zleceń zgodnie z potrzebami kontrahentów.

Znaczącym atutem Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AmberExpo jest jego funkcja kongresowa. Centrum posiada 4 nowocześnie wyposażone sale konferencyjne oferujące łącznie 1130 miejsc z możliwością elastycznego dostosowywania parametrów sal w stosunku do potrzeb klientów. Sala A1 - największa z sal konferencyjnych o powierzchni 650 m2 na 600 miejsc z możliwością podziału na trzy mniejsze sale na 200, 120 i 250 miejsc. Sala A2 - o powierzchni 130 m2 na 130 miejsc. Sala A3 - o powierzchni 60 m2 na 60 miejsc. Sala A4 o powierzchni 350 m2 na 340 miejsc. Każda z sal wyposażona jest w ekran i projektor.

Uzupełnia je 6 salonów VIP-owskich oferując ekskluzywną przestrzeń na specjalne spotkania dla maksymalnie 15-20 osób w każdym VIP roomie. Również przestronny hol jest miejscem sprzyjającym organizacji wydarzeń o mniejszym zasięgu - typu przerwy kawowe czy zadania recepcyjne. Dostęp do sal konferencyjnych możliwy jest zarówno z zewnątrz jak i od strony hal wystawowych.

Tym dwóm funkcjom Centrum - wystawienniczej i kongresowej - towarzyszy funkcja biurowa umiejscowiona na kilku kondygnacjach budynku. Znajdują się w niej pomieszczenia biurowe - w tym także dla użytkowników zewnętrznych w wymiarze ponad 3 tys. m kw. oraz kompleks restauracyjno-klubowy i strefy wypoczynku.

AmberExpo spełnia wszystkie kryteria bezpieczeństwa, wymagane dla tego typu obiektów, rozumiane jako ochrona pożarowa, bezpieczna ewakuacja, przystosowanie obiektu dla osób niepełnosprawnych. Oprócz systemów bezpieczeństwa będą funkcjonować elektroniczne systemy obsługi imprez targowych, sal konferencyjnych, biur, parkingu.

Nie bez znaczenia są również elektroniczne systemy wspomagające zarządzanie instalacjami klimatyzacji, oświetlenia, tzw. BMS. Za bezpieczeństwo ludzi i obiektu odpowiedzialni są pracownicy ochrony, którzy za pomocą kamer telewizyjnych mają wgląd do wszystkich "ważnych" miejsc, tak w halach, jak i na zewnątrz.

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AmberExpo będzie dysponowało rozległą siecią komputerową, tak przewodową jak i bezprzewodową dla wystawców i zwiedzających. Istotnym systemem jest system biletowania i kontroli dostępu do poszczególnych hal targowych. Za pomocą Internetu można będzie dokonać rejestracji, rezerwacji biletu, płatności już "w domu". Otrzymany bilet jest jednocześnie identyfikatorem, nadrukowany kod paskowy otwiera przejścia do wybranej hali. Sala konferencyjna wyposażona będzie m.in. w system tłumaczeń symultanicznych oraz nagłośnienie bezprzewodowe.

Szczególnym atrybutem Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AmberExpo jest jego korzystna lokalizacja. Centrum znajduje się w gdańskiej dzielnicy Letniewo w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu piłkarskiego PGE Arena (na którym rozegrane zostaną mecze Mistrzostw Europy EURO 2012). To sąsiedztwo stwarza nieograniczone możliwości współpracy zarówno przy organizacji wspólnego projektu jak i w zakresie wzajemnego wykorzystania posiadanej infrastruktury. Znakomitym przykładem są mistrzostwa EURO 2012, podczas których UEFA wykorzysta Centrum Wystawienniczo - Kongresowego AmberExpo na potrzeby recepcyjne, na organizację przestrzeni akredytacyjnej, centrum wolontariatu czy centrum prasowego.

AmberExpo ma wszystko, co potrzeba, aby przyciągnąć duże imprezy wystawienniczo-kongresowe do Gdańska: wysoki standard oferty kierowanej do uczestników projektów i ich gości, wielofunkcyjność obiektu oraz związana z nią możliwość budowania wielowymiarowej oferty. Przekonaj się sam. Zapraszamy !

Kontakt:
Krzysztof Śmiech
Międzynarodowe Targi Gdańskie SA
58 554 92 38
[email protected]