Akademia Mistrzów Smaku by Belvedere: relacja z wyjazdu wyróżnionych studentów do Niemiec z fundatorem nagrody, firmą Rational.

Akademia Mistrzów Smaku by Belvedere: relacja z wyjazdu wyróżnionych studentów do Niemiec z fundatorem nagrody, firmą Rational.

Odkrywanie kulinarnego świata, inspirujące warsztaty i niezapomniane smaki - te atrakcje czekały na trzech wyjątkowo uzdolnionych studentów, którzy zostali uhonorowani w finale prestiżowej Akademii Mistrzów Smaku by Belvedere. Agata Malinowska, Marta Wachnicka i Karol Wajda mieli okazję przeżyć wyjątkową przygodę, dzięki hojności firmy Rational, która ufundowała wyjątkową nagrodę.

Akademia Mistrzów Smaku by Belvedere (AMS) to projekt, który wspiera młodych kucharzy w odnalezieniu swojej pasji i rozwijaniu umiejętności kulinarzych pod okiem doświadczonych szefów kuchni, trenerów kulinarnych i ekspertów. W tegorocznej edycji finałowej, trzech utalentowanych studentów zostało wyróżnionych - Agata Malinowska, Marta Wachnicka i Dawid Cieśliński. Niestety, z powodu okoliczności losowych Dawid nie mógł uczestniczyć, więc jego miejsce zajął kolejny w kolejności Karol Wajda. Oboje zostali nagrodzeni wyjątkową podróżą do Niemiec, która była hojnym darem od firmy Rational.

Podczas tej wyjątkowej podróży, sponsor wyjazdu, firma Rational, umożliwiła utalentowanym młodym adeptom kuchni poznanie kuliss pracy jednej z najbardziej cenionych firm gastronomicznych na świecie. Studenci mieli okazję zwiedzić fabrykę Rational w Landsberg am Lech koło Monachium, gdzie mogli bliżej przyjrzeć się procesowi tworzenia innowacyjnych urządzeń kuchennych.

Kulinarne umiejętności studentów zostały dodatkowo wzbogacone dzięki warsztatom prowadzonym przez samego Nico Jahnke, szefa Rational. Warsztaty o nazwie #HappyCooking odbyły się na piecach iVario oraz iCombi, które słyną z rewolucyjnych rozwiązań w dziedzinie gotowania. To nie tylko nauka, ale także inspirujące doświadczenie, które otworzyło przed studentami nowe perspektywy w świecie kulinariów.

Ale wyjazd do Niemiec nie był tylko o nauce. Utalentowani studenci mieli okazję zwiedzić słynny ogród piwny Hirschgarten, mieszczący aż 1800 miejsc siedzących. Nie mogło również zabraknąć wizyty na tradycyjnym niemieckim targu. Agata, Marta i Karol spacerowali po ulicach Monachium, zwiedzając Viktualienmarkt, pełen serów, wędlin, pieczywa i innych lokalnych przysmaków, w tym słynnych precli. Degustacja była oczywiście nieodłączną częścią tej wyprawy.

Firma Rational, jako mecenas Akademii Mistrzów Smaku i sponsor nagrody dla wyróżnionych studentów, wyraża swoje zobowiązanie wobec rozwoju przyszłych mistrzów kuchni. Dzięki jej wsparciu, Agata, Marta i Karol mogli poznać nie tylko niemieckie potrawy, ale także nowoczesne technologie gastronomiczne. Akademia Mistrzów Smaku by Belvedere, we współpracy z firmą Rational, tworzy przestrzeń, w której marzenia młodych kulinarnych pasjonatów ożywają i stają się rzeczywistością.

Akademia Mistrzów Smaku by Belvedere otwiera drzwi dla kolejnych młodych entuzjastów sztuki kulinarnej, planując już kolejny rok akademicki. Dzielenie się pasją, ogromna dawka wiedzy, inspirujące podróże i wsparcie branżowych liderów - to wszystko można znaleźć w tym wyjątkowym projekcie. A dzięki partnerstwu z firmami takimi jak Rational, AMS nie tylko podnosi jakość kształcenia kulinarnego, ale także otwiera drzwi do niezwykłych przygód.

INFORMACJA PRASOWA