Airport Hotel Okęcie z certyfikatem STAY SAFE PROTOCOL firmy SGS jako pierwszy niezależny hotel w Polsce

Airport Hotel Okęcie z certyfikatem STAY SAFE PROTOCOL firmy SGS jako pierwszy niezależny hotel w Polsce

Jeśli można mówić o jakichkolwiek pozytywach pandemii koronawirusa, to z pewnością będzie to zadbanie o jeszcze większe bezpieczeństwo zarówno gości, jak i pracowników hoteli. Nałożone przez rząd restrykcje zmusiły hotele do wdrożenia nowych procedur i certyfikatów sanitarnych. 

Airport Hotel Okęcie chcąc potwierdzić poziom swoich standardów, postanowił poddać się kompleksowemu audytowi wykonanemu przez światowego lidera w zakresie inspekcji, weryfikacji oraz certyfikacji - firmę SGS - jako pierwszy w Polsce hotel niezależny. Audyt ten przeszedł pozytywnie, dlatego otrzymał certyfikat STAY SAFE PROTCOL. 

Warto podkreślić, że hotele w naszym kraju bardzo restrykcyjnie podeszły do realizacji zaleceń i wytycznych sanitarnych, co sprawiło, że to właśnie hotele płynnie weszły w nową rzeczywistość i stały się jednymi z najbezpieczniejszych, najczystszych, wyposażonych we wszystkie środki zabezpieczające i zachowującymi reżim miejscami w kraju. Niestety aktualnie hotele nie mogą przyjmować turystów, mimo że duża część z nich spełnia bardzo wymagające restrykcje. Miejmy nadzieję, że niedługo to się zmieni.

Mimo przestrzegania przez hotele wszelkich standardów bezpieczeństwa, nie tak łatwo będzie jednak przyciągnąć im do siebie gości, którzy przez długo jeszcze będą mieć obawy przed zakażeniem koronawirusem. Walka o ich zaufanie nie będzie łatwa, dlatego certyfikaty potwierdzające jakość i bezpieczeństwo konkretnego hotelu czy sieci z pewnością będą atutami, które będą przemawiały na korzyść i będą też czynnikiem, który wpłynie na decyzje gości. 

Elżbieta Nitsze, Dyrektor Generalna Airport Hotel Okęcie:

„Jako obiekt biznesowy, działający na rynku warszawskim, bardzo szybko wdrożyliśmy szereg zmian organizacyjnych, procesowych oraz infrastrukturalnych w naszym hotelu. Wymagało to od nas wielu działań przeprowadzonych na poziomie operacyjnym, poprzez wielopoziomowe szkolenia personelu aż do opracowania nowej komunikacji marketingowej. Jako jeden z pierwszych obiektów w Polsce z sukcesem wprowadziliśmy przejrzysty program „Bezpieczny Hotel”, który jako uzupełnienie regulaminu hotelu stanowi usystematyzowanie wiedzy na temat wdrożonych przez nas działań w obrębie obsługi Gościa oraz naszą swoistą deklarację w stosunku do klientów, przestrzegania przez nas zawartych w nim sformułowań. Szybko jednak dostrzegliśmy, że dla naszych Gości, a w szczególności dla klientów branży konferencyjnej, taki dokument o ile wiele razy okazał się być pomocnym w ostatecznym potwierdzeniu rezerwacji noclegu czy też spotkania, tak zdarzało się że nie był wystraczający. Dostawaliśmy od naszych klientów prośbę o przedstawienie dodatkowych i niezależnych certyfikatów potwierdzających spełnienie obietnic sformułowanych, w już istniejącym programie Bezpieczny Hotel. Tak zrodził się pomysł na dodatkową certyfikację. Szukając firmy certyfikującej, kierowaliśmy się między innymi, opiniami naszych zaufanych partnerów biznesowych. Dużo dobrego słyszeliśmy o marce SGS od naszych klientów ale i też dostawców, którzy posiadając już certyfikat SGS w obrębie różnych obszarów swojej działalności, z sukcesem współpracują z naszym obiektem w codziennej działalności operacyjnej."

Certyfikat Stay Safe Protocol potwierdza, że Airport Hotel Okęcie aktywnie wprowadza bieżące zalecenia i wytyczne zdrowotne Światowej Organizacji Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz właściwych instytucji lokalnych. Obszary objęte szczegółową kontrolą obejmowały: usługi hotelowe, gastronomiczne i rekreacyjne, a także organizację spotkań i konferencji firmowych i bezpieczeństwo przebywania przez Gości w przestrzeniach wspólnych. 

Gratulujemy!

INFORMACJA PRASOWA