Adam Małysz otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Zakopanego w hotelu Mercure Kasprowy Zakopane

Adam Małysz otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Zakopanego w hotelu Mercure Kasprowy Zakopane
Rada miasta Zakopanego w imieniu mieszkańców podziękowała Adamowi Małyszowi „za promocję miasta, za skromność i postawę godną naśladowania i nadała tytuł: Honorowego Obywatela Miasta Zakopanego”. Uroczysta sesja odbyła się na wypełnionej po brzegi największej sali „Tatry” hotelu Mercure Kasprowy Zakopane. Specjalnie dla Mistrza na scenie przygotowano czerwony fotel, gdzie uhonorowano go tytułem oraz wręczono specjalną statuetkę. Na zakończenie spotkania hotel i załoga Mercure Kasprowy Zakopane podziękowała w oryginalny sposób wielkiemu polskiemu skoczkowi – imponujący „góralski” tort w formie Wielkiej Krokwi został wręczony i podzielony przez Honorowego Obywatela Zakopanego.

Jednogłośnie i w serdecznej atmosferze radni miasta Zakopanego zebrani na sesji w sali „Tatry” hotelu Mercure Kasprowy Zakopane uchwalili, że Adam Małysz jest jak najbardziej godny tytułu Honorowego Obywatela Miasta Zakopanego. Pan Adam został doceniony za promocję miasta na arenie międzynarodowej, sukcesy narciarskie, a także szlachetną postawę, jako sportowiec i człowiek. Szczególnie wzruszony Laureat podziękował zarówno władzom miasta, jak i Zakopiańczykom za ten honor i podkreślił swoje związki z Zakopanem. Tu rozpoczął swoją karierę, trenował i odnosił największe sukcesy. Zakopane zawsze go wspierało i wiernie kibicowało, nawet w trudniejszych momentach kariery.

Jako Honorowy Obywatel Zakopanego Adam Małysz obiecał dalej wspierać projekt Zimowych Mistrzostw Świata w stolicy Tatr i wspomniał o swoich planach osobistych związanych z tym miastem - „zbudowania szałasu w Zakopanem”.

W czasie spotkania z Adamem Małyszem w Mercure Kasprowy Zakopane obecni byli, oprócz radnych miasta, przedstawiciele władz regionalnych i lokalnych, trenerzy, działacze i sportowcy, a także rodzina i przyjaciele Pana Adama oraz mieszkańcy Zakopanego. Kibice i uczestnicy „Benefisu Małysza” oraz górale, którym nie udało dostać się do hotelu, pełni entuzjazmu oblegali budynek, skandując podziękowania dla Małysza i wspólnie radując się tą wielką fetą.

„Jest dla nas szczególnie cenne, że tak ważne wydarzenie w życiu miasta Zakopanego oraz samego Mistrza odbywa się w naszym hotelu” - dumnie mówi Philippe Campagno, Dyrektor Mercure Kasprowy Zakopane. „Dla nas Adam Małysz pozostanie na zawsze nie tylko Honorowym Obywatelem Zakopanego, ale także honorowym gościem Mercure Kasprowy Zakopane, którego zawsze z radością tu powitamy”. W finale spotkania Dyrektor Mercure Kasprowy Zakopane wraz z Szefową Kuchni przekazał Adamowi Małyszowi wielki tort w formie Wielkiej Krokwi, ozdobiony kapeluszem góralskim i ciupagą, jako wyraz podziękowania od załogi hotelu, a wszyscy obecni odśpiewali „Sto lat” dla Największego Polskiego Górala.

INFORMACJA PRASOWA