50 urodziny ICCA z Gdańsk Convention Bureau

50 urodziny ICCA z Gdańsk Convention Bureau
International Congress and Convention Association (ICCA) w tym roku obchodzi swoje 50 urodziny. Gdańsk Convention Bureau/GOT już od 5 lat zaangażowane jest we współpracę z tym największym międzynarodowym stowarzyszeniem zrzeszającym przedstawicieli branży turystyki biznesowej.

Gdańsk Convention Bureau/GOT jest jedyną organizacją w woj. pomorskim należącą do ICCA. Jako takie, aktywnie promuje w nim Gdańsk oraz pomorskich przedsiębiorców na arenie międzynarodowego przemysłu spotkań.

Podczas odbywających się w ubiegłym tygodniu we Frankfurcie targów turystyki biznesowej i motywacyjnej IMEX przedstawiciele GCB przygotowali dla ICCA urodzinową niespodziankę. W trakcie ICCA Happy Hour ubrali oni specjalnie na tą okazję przygotowane koszulki z napisem „Happy Birthday ICCA” oraz „Fifty&Fabulous”. Cała akcja cieszyła się powodzeniem zarówno w trakcie targów i odbiła się dźwięcznym echem pośród mediów społecznościowych oraz samych członków stowarzyszenia. Prezes Gdańsk Convention Bureau i przewodnicząca Oddziału Europy Centralnej ICCA – Anna Górska dodaje, że aby w pełni czerpać korzyści z członkostwa w jakiejkolwiek organizacji, należy wykazać się aktywnością.

A z członkostwa w ICCA Gdańsk i GCB/GOT czerpią wiele. Dostęp do bazy danych kongresów stowarzyszeń z całego świata, nowe kontakty oraz PR to tylko niektóre z korzyści. Według Anny Górskiej, to właśnie zaangażowanie jest kluczowe dla rozwoju przemysłu turystyki biznesowej, turystyki motywacyjnej, spotkań biznesowych i eventów, które są przecież relatywnie młodą gałęzią gospodarki w Europie. Członkostwo w ICCA oferuje również spotkania w ramach forum ekspertów oraz zwiększa również widoczność oraz prestiż Gdańska, jako nowego i atrakcyjnego miejsca dla przedstawicieli świata biznesu. Przewodnicząca Oddziałowi Europy Centralnej ICCA Anna Górska, swoją postawą poświadcza słowa o potrzebie zaangażowania. Jej funkcja w strukturach zarządu ICCA działa bowiem na zasadach wolontariatu i wiąże się z dodatkowymi obowiązkami. Do takich należy między innymi reprezentowanie Oddziału Europy Centralnej ICCA oraz organizacja spotkań jego członków. Kolejna taka sesja odbędzie się w dniach 22-24 sierpnia br. w St. Petersburgu. INFORMACJA PRASOWA