200 000 zł dla Agnieszki od Kraków Business Run

200 000 zł dla Agnieszki od Kraków Business Run
19 kilometrów czyli po 3,8 km na każdego zawodnika – tyle do pokonania mieli uczestnicy drugiej edycji Kraków Business Run. 15 września impreza zgromadziła 2200 przedstawicieli z 180 małopolskich firm. Wszystko po to. By pomóc Agnieszce – podopiecznej Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty stanąć na nogi.

2200 osób czyli 440 pięcioosobowych zespołów zgłosiło się do niedzielnego biegu biznesowego. Druga Edycja Kraków Business Run poświęcona Agnieszce Harasim zebrała prawie 200 000 zł. Współorganizatorem wydarzenia był Radisson Blu Hotel Kraków.

Dzięki akcji możliwy będzie zakup protez dla 25 letniej Agnieszki Harasim, która urodziła się bez nóg. -Nie mogę uwierzyć że tak wielu ludzi zaangażowało się w tę wspaniałą akcję. Jestem bardzo wzruszona, to najszczęśliwszy dzień w moim życiu – będę mogła chodzić. Krakow Business Run to dowód na to, że kiedy zjednoczymy się we wspólnym celu, to razem możemy zdziałać wspaniałe rzeczy - mówi Agnieszka.

Kraków Business Run to część większej ogólnopolskiej akcji – Poland Business Run. Charytatywny bieg jednocześnie odbył się również w Katowicach i Poznaniu gdzie zbierano środki dla pięciu podopiecznych Fundacji.

Łącznie w trzech miastach startowało aż 4600 biegaczy. W Krakowie najszybsi byli przedstawiciele Uniwersytetu Pedagogicznego, w składzie: Michał Bala, Michał Bujała, Magdalena Przybysz, Kamil Tekiela, Bartosz Karoo. Na pokonanie dystansu wystarczyła im jedna 1 godzina, 7 minut i 23 sekundy. Kolejna okazała się reprezentacja Bieganie.pl, (1 godzina, 8 minut i 28 sekund) oraz drużyna firmy Delphi Poland S.A. (1 godzina, 9 minut 52 sekundy). Za nimi, w pierwszej dziesiątce znalazły się również drużyn zgłoszonych przez firmy: Motorola, Ericpol, Bank BPH, Sabre, Amway oraz Comarch.

W rywalizacji wzięło udział 5 drużyn zgłoszonych przez Radisson Blu Hotel Kraków, a także drużyny z hotelu Park Inn By Radisson Kraków i Radisson Blu Hotel Wrocław. Radisson Blu Hotel Kraków zapewnił także catering dla 2200 biegaczy, którzy wzięli udział w imprezie.


INFORMACJA PRASOWA