190 książek dla szkoły w Wiatowicach

190 książek dla szkoły w Wiatowicach

Krakowski Radisson Blu przekazał bibliotece Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki 190 książek. To bardzo dobry wynik zakończonej właśnie wrześniowej akcji, zrealizowanej przez pracowników na terenie hotelu oraz w kilku krakowskich biurowcach.


Akcja „Książki dla Dzieci” trwała w krakowskim hotelu Radisson Blu przez cały wrzesień. W jej ramach pracownicy przynosili podręczniki, lektury, wydania albumowe i opowieści dla dzieci w wieku do 12-go roku życia. Do przynoszenia niepotrzebnych książek zostali zaproszeni również mieszkańcy Krakowa. Co więcej, akcja została przeprowadzona w kilku biurowcach na terenie miasta, których pracownicy na kilka dni wcześniej zostali uprzedzeni o możliwości pomocy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wiatowicach.


„Udało nam się zaangażować bardzo wiele osób pracujących w biurowcach na terenie Krakowa – były to Krakow Business Park w Zabierzowie, Rondo Business Park, Centrum Biurowe Lubicz, a także Vinci Office Center. W imieniu dzieciaków serdecznie dziękujemy i bardzo cieszymy się, że akcja spotkała się z tak dobrym przyjęciem” – mówi Magdalena Młynarczyk, Sales Manager w Radisson Blu Hotel Kraków, odpowiedzialna za organizację akcji „Książki dla Dzieci” w biurowcach.


Wiatowice to małą miejscowość w powiecie Wielickim, w Gminie Gdów, które zostały poszkodowane w wyniku zeszłorocznej powodzi. Co prawda sama szkoła nie ucierpiała, jednak ze względu na jej niewielkie rozmiary i kondycję finansową to właśnie dla tej placówki zostały przekazane książki. Zebrano ich ponad 190 – to tysiące stron fantastycznych opowiadań, lektur, baśni i wspaniałych przygód ich bohaterów. Nic dziwnego, że wywołały uśmiechy i najprawdziwszy podziw na buziach dzieci.


INFORMACJA PRASOWA