19 października na V Kongresie Profesjonalistów IT dowiesz się jak chronić swoje dane

19 października na V Kongresie Profesjonalistów IT dowiesz się jak chronić swoje dane

Już w ten czwartek, 19 października w Hotelu Hilton w Rzeszowie odbędzie się V Kongres Profesjonalistów IT. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny dla wszystkich przedstawicieli biznesu, jedynym warunkiem uczestnictwa jest rejestracja. Będzie to spotkanie informujące o tym, jak bronić się przed atakami w sieci - spotkanie ważne przez wzgląd na popularność tego typu ataków w naszych czasach. Brak zabezpieczeń przed nimi może prowadzić nie tylko do utraty pieniędzy, ale również cennych danych. 

Łatwo stać się ofiarą cyberataku. Wystarczy, że kliknie się w załącznik mailowy lub otworzy link z niepewnego źródła. Sposobów ataków hakerów jest wiele i wciąż rośnie ich liczba. Kiedy pojawią się nowe zabezpieczenia - hakerzy szukają nowych rozwiązań ich złamania, przez co należy być na bieżąco z najnowszymi trendami w ochronie przed atakami w sieci. 

Na ataki tego typu jest narażony każdy z nas, najbardziej zagrażają one jednak firmom i instytucjom. Tylko z najnowszych wiadomości można się dowiedzieć o luce w programie ePłatnik, z którego korzystają tysiące przedsiębiorców, zhakowanym programie CCliner lub atakach na szpitale, banki i firmy telekomunikacyjne na całym świecie. Należy pamiętać o tym, że każdy może zostać ofiarą ataku, dlatego należy zwrócić uwagę na rzetelną edukację cyfrową - taki cel przyświeca tegorocznemu Kongresowi Profesjonalistów IT. 

Kongres będzie ważnym wydarzeniem nie tylko dla specjalistów z branży informatycznej, ale również dla osób zainteresowanych nowymi formami obrony w cyberprzestrzeni. Podczas prelekcji wystąpią specjaliści tacy jak Karol Wróbel, kierownik Działu Bezpieczeństwa NASK SA., Radosław Wal z Palo Alto Networks, firmy zajmującej się tworzeniem zabezpieczeń sieciowych czy Wojciech Wrzesień – wykładowca w ramach projektu finansowanego przez UE „Zagrożenia cyberprzestrzeni”, którzy opowiedzą o skutecznych sposobach zabezpieczania danych. 

W programie znaleźć można również takie wystąpienia jak: Bezpieczeństwo danych osobowych w firmach w świetle nowych przepisów prawa, „Każdy jest zagrożeniem” – rola edukacji w procesach budowania cyberbezpieczeństwa, +1 do bezpieczeństwa twojej aplikacji.

Warto pamiętać, że udział w wydarzeniu jest bezpłatny, konieczna jest jednak rejestracja na STRONIE WYDARZENIA. Należy się z nią spieszyć, ponieważ termin spotkania coraz bliżej, miejsc coraz mniej, a decyzji przyjęcia świadczy kolejność zgłoszeń.

INFORMACJA PRASOWA