"Zielony" biurowiec w Warszawie

"Zielony" biurowiec w Warszawie
Nową inwestycją realizowaną obecnie w Warszawie jest Oxygen Park - projekt spółki Yareal. Jest to obiekt biurowy, który podobnie jak w przypadku poprzednich inwestycji, będzie optymalnie dostosowany do potrzeb klientów. Jak mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska: "Sukces poprzednich projektów i pozytywne opinie najemców są dla nas zachętą do dalszej wytężonej pracy i zaangażowania".

Oxygen Park należeć będzie do biurowców klasy A i zostanie zlokalizowany w Alejach Jerozolimskich. Składać się na niego będą dwa sześciokondygnacyjne budynki odzielone od siebie zielonym dziedzińcem. Całkowita powierzchnia najmu w obiekcie to około 18 300 mkw. Tym, co wyróżniać ma Oxygen Park jest funkcjonalność, wysoka wydajność powierzchni oraz nowoczesna architektura. Dzięki elastycznej aranżacji na jednym piętrze będą mogły znaleźć miejsce biura nawet czterech najemców. Ponadto w obiekcie dodatkowym atutem będzie niski współczynnik powierzchni wspólnej - ok. 3 %. Dla komfortu przyszłych użytkowników w Oxygen Park zaplanowano również kantynę oraz kiosk. Oprócz tego w inwestycji przewidziane zostały około 232 miejsca parkingowe.

Obiekt zgłoszony został do ekologicznego certyfikatu BREEAM, który jest gwarancją najwyższej efektywności i jakości dla najemców powierzchni biurowej.
Projekt powstał w pracowni architektonicznej JEMS Architekci.

Zielony Oxygen Park

Oxygen Park to obiekt, który będzie przyjazny użytkownikom. W projekcie przewidziane są m.in.: zielone atria z naturalną roślinnością pnącą się przez dwa piętra oraz wewnętrzny zielony dziedziniec. Zieleń została zaprojektowana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Nie bez znaczenia pozostanie również mała architektura: murki, żywopłoty, krzewy i zieleńce podzielone kaskadowo na przestrzenie zielone, co znacznie podniesie estetykę obiektu, a przez to komfort pracy przyszłych najemców. Od strony ul. Jutrzenki i dziedzińca budynek będzie posiadał uchylne okna dające dopływ świeżego powietrza. Dzięki zastosowaniu przeszklonej fasady na całej wysokości powierzchni biurowej budynku, biura przyszłych najemców będą doskonale doświetlone światłem dziennym.

Lokalizacja

Oxygen Park zlokalizowany będzie przy głównej arterii prowadzącej do centrum miasta, obok skrzyżowania Al. Jerozolimskich i ul. Jutrzenki. Dynamicznie rozwijająca się infrastruktura w południowo-zachodniej strefie biurowej, a także doskonała komunikacja z pozostałymi częściami miasta mają czynić lokalizację biurowca atrakcyjną dla przyszłych najemców. Poza tym w okolicy budowana jest obecnie obwodnica, która ułatwi ruch samochodowy. Poszerzone Al. Jerozolimskie, liczne środki komunikacji miejskiej (linie autobusowe), jak również bliskość stacji kolejki WKD i dworców kolejowych PKP (Dworzec Zachodni, Dworzec Centralny),mają zapewniać przyszłym najemcom szybki i sprawny dojazd do biura oraz centrum miasta. Również lotnisko Okęcie oddalone jest zaledwie o kilkanaście minut jazdy samochodem. Dodatkowym atutem tej lokalizacji jest sąsiedztwo kilku hipermarketów oraz centrów handlowych, m.in.: Leclerc, Makro, Reduta i Blue City. Można więc uznać, że Oxygen Park jest obiektem, którego ulokowanie spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających najemców.

Źródło: e-gospodarka.pl