Uczta artystyczna na XXIV Forum Humanum Mazurkas

 Uczta artystyczna na XXIV Forum Humanum Mazurkas
800 osób ze świata kultury, sztuki i biznesu, programy artystyczne i wyjątkowe wystawy. To wszystko wydarzyło się na XXIV Forum Humanum Mazurkas, które odbyło się 27 listopada w MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel.

Część oficjalna rozpoczęła się od impresji filmowej związanej z Tadeuszem Kijańskim. Pan Kijański w rozmowie z prezesem MCC Mazurkas Andrzejem Bartkowskim opowiadał o swoich pasjach i swoim życiu. Podczas uroczystości premierę miała również jego najnowsza książka "Powrót do Domu Koni", a jej fragmenty odczytał aktor Henryk Talar.

Po oficjalnej części przyszedł czas na pokazy artystyczne Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego pod dyrekcją Adama Martina. Pierwszy pokaz wypełniony był pięknymi polskimi pieśniami i melodiami, które kojarzą się z czasami Legionów Polskich, m.in. "Przybyli ułani", "Marsz Pierwszej Brygady" czy "Pieśń o wodzu miłym". Żołnierskie mundury i piękna choreografia robiły wrażenia na publiczności, a w połączeniu z kolorowymi strojami solistek z zespołu Why Not oraz znakomitymi muzykami orkiestry symfonicznej nadały wydarzeniu niepowtarzalnego charakteru. Panowała wzniosła i patriotyczna atmosfera.

Tu podaj tekst alternatywny


Druga część artystyczna obfitowała w znane piosenki ze światowych musicali, m.in. "New York, New York", "You are the one" czy "You raise me up". Te rytmiczne dźwięki spowodowały dużo uśmiechów na twarzach zgromadzonych gości i wywołały falę niesłabnących oklasków.

Tym widowiskom towarzyszyły również liczne wystawy, np. "Zaczarowany ogród" Tadeusza Kijańskiego i "Dwie kapusty i śledź" Anny Lenkiewicz. Kuratorem wystaw była Janina Tuora.

Tu podaj tekst alternatywny    Tu podaj tekst alternatywny


Partnerami tego wydarzenia był Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego Paweł Kanclerz, Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego Jan Żychliński, a także Geotermia Mazowiecka S.A.

Do grona patronów medialnych należeli TVP 3 Warszawa, magazyn Presto, Społecznościowy Portal Kulturalny KulturawPolsce.pl, Ruch Muzyczny i portal kulturadostepna.pl.

INFORMACJA PRASOWA

fot. K. Rolak