Radisson Blu Kraków wspieramy IMEX Challenge Poland 2010

 Radisson Blu Kraków  wspieramy IMEX Challenge Poland 2010
Od poniedziałku do środy krakowski hotel Radisson Blu będzie domem dla siedmiorga dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka „Wesoła” w Warszawie. To część międzynarodowego projektu IMEX Challenge, ogłoszonego podczas targów turystyki biznesowej we Frankfurcie.

Podczas wizyty dzieci i ich opiekunów w Krakowie, przedstawiciele światowego przemysłu spotkań rozpoczną prace nad rewitalizacją ogrodu i terenów wokół warszawskiego domu rodziny. Pod bacznym okiem projektantek zieleni, reprezentanci międzynarodowych organizacji turystyki biznesowej będą pomagać przy urządzaniu ogrodu i placu zabaw, a także w zorganizowaniu podróży dla całej rodziny. Co więcej – sfinansują dzieciom stypendia edukacyjne.

W tym czasie – 13-15 września – rodzina zamieszka w pięciogwiazdkowym hotelu Radisson Blu w Krakowie. W mieście Smoka Wawelskiego czekają tu na nich liczne atrakcje – między innymi odwiedzą wodną krainę dzieci – Aquapark i zwiedzą Kopalnię Soli w Wieliczce. Będzie też wycieczka po Wawelu, rejs statkiem po Wiśle i przejażdżka prawdziwą krakowską dorożką.
Przygotowania do wizyty rodziny z Wesołej rozpoczęliśmy już dawno. Wybraliśmy dla nich najlepsze pokoje i przygotowaliśmy sporo miłych niespodzianek– mówi Nino Rosenlund, Dyrektor Generalny Hotelu. Cieszymy się także, że odwiedziny dzieci przypadają właśnie we wrześniu, który w sieci hoteli Radisson Blu jest miesiącem szczególnego zaangażowania w podobne akcje społeczne i pomocowe – dodaje.

15 września, po zakończeniu prac w Wesołej i powrocie Rodziny do domu, odbędzie się uroczysty piknik zamykający pierwszą edycję projektu – IMEX Challenge Poland 2010. Nastepna będzie miała miejsce za dwa lata w innym kraju, jednak i ona da podobny uśmiech kolejnej rodzinie.

***
Międzynarodowy projekt "IMEX Challenge" został ogłoszony 15 grudnia 2009 roku przez organizatorów targów turystyki biznesowej IMEX we Frankfurcie. Zainicjowały go fimy z branży turystyki i spotkań - partnerzy projektu w Polsce to: Convention Bureau of Poland POT, Warsaw Convention Bureau, Towarzystwo „Nasz Dom”, Meetings Designers oraz Radisson Blu Hotel Kraków.

Pierwsza edycja IMEX Challenge odbywa się w dniach 13-15 września 2010 roku i poświęcona jest wychowankom rodzinnego domu dziecka w Wesołej (dzielnica Warszawy). Przy współpracy z Towarzystwem Nasz Dom wybrana została rodzina zastępcza siedmiorga dzieci, wśród których żadne nie przekroczyło 12 roku życia. Więcej o projekcie: http://www.poland-convention.pl/pl/2010-imex-challenge-poland/about/about-imex-challenge-poland-2010/