"Nowe legendy miejskie" w andel's Hotel Cracow

"Nowe legendy miejskie" w andel's Hotel Cracow

"Nowe legendy miejskie" to tytuł najnowszej wystawy fotograficznej Urszuli Tarasiewicz, jednej z najbardziej obiecujących, polskich artystek młodego pokolenia. Fotografka uwieczniła na zdjęciach plan filmowy opowieści powstałych na podstawie bajek wymyślonych przez dzieci z warszawskiej Pragi. Zdjęcia przedstawiają najmłodszych bohaterów tego nietypowego projektu. Wystawę fotografii będzie można oglądać w andel's Hotel Cracow od 24 września do 1 listopada br.

Projekt Urszuli Tarasiewicz dokumentuje niezwykłą inicjatywę Fundacji Moma Film. Wzięły w niej udział dzieci z najuboższych rodzin. Najmłodsi mieli za zadanie wymyślić historie na temat ich miejsca zamieszkania. Później, na podstawie tych opowieści powstały scenariusze i filmy, kręcone z udziałem dzieci. Początkowo, Tarasiewicz miała zająć się tylko udokumentowaniem wydarzenia. Jednak więź, jaka nawiązała się między nią a dziećmi zainspirowała artystkę, do stworzenia autorskiego projektu, który zatytułowała "Nowe legendy miejskie".

Wystawa zdobyła już duże uznanie za granicą. Była prezentowana m. in. w Niemczech i Norwegii. Teraz przyszyła kolej, by pokazać talent Tarasiewicz jej rodakom. Umożliwić to postanowił andel's Hotel Cracow, który już od wielu lat angażuje się w różnorodne kulturalne i artystyczne przedsięwzięcia. Wystawa zostanie zrealizowana w ramach cyku Andel's Photo, współtworzonego we współpracy w firmą Warimpex.

Więcej informacji na temat wydarzenia można uzyskać na stronach: http://andelsart.com/wydarzenia https://www.facebook.com/events/1609280705998718/

INFORMACJA PRASOWA