Nowe inwestycje w Trójmieście

 Nowe inwestycje w Trójmieście
W Trójmieście hoteli przybywa jak grzybów po deszczu. Dopiero co w Gdańsku otwarto trzeci w Polsce hotel sieci Golden Tulip, a już oficjalnie mówi się o kolejnych projektach w mieście. Przy Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy stanie hotel międzynarodowej sieci Hilton by Hampton, a już w drugiej połowie 2014 planuje się w centrum otwarcie nowego PURO Hotel.

Tulipan przy plaży, PURO w centrum.

Wraz z początkiem wakacji do użytku oddany został nowy Golden Tulip Gdansk Residence. Położony nad morzem hotel dysponuje 195 pokojami od standardowych po dwupoziomowe apartamenty SUITE a także salami konferencyjnymi dla maksymalnie 200 osób. Niedawno obiekt został członkiem Gdańskiej Organizacji Turystycznej / Gdańsk Convention Bureau.

Przeszło tydzień od otwarcia a już oczekuje się w centrum nowego nabytku. W samym sercu turystycznego Gdańska – historycznej Wyspie Spichrzów powstanie nowy PURO Hotel. Centrum gdańska wzbogaci się tym samym o 96 nowych pokoi oraz kameralną salę konferencyjną.

Hampton by Hilton przy gdańskim lotnisku

W 2012 gdy otwierano nowy terminal T2 gdańskiego lotniska brakowało jeszcze w pobliżu obiektu, który mógłby przyjąć gości biznesowych, przylatujących do Gdańska. Już wkrótce ma się to zmienić. W nowym hotelu będzie się znajdować 116 dwuosobowych pokoi, w których cena za dobę nie przekroczy 200zł. Inwestorem Hampton by Hilton w Gdańsku jest Spółka Port-Hotel w całości należąca do Państwowych Portów Lotniczych.

Pięć gwiazdek dla Gdyni

Przy jednym z najbardziej rozpoznawalnych gdyńskich budynków Sea Towers przy Skwerze Kościuszki, stanie niedługo pierwszy w Gdyni obiekt pięciogwiazdkowy. Najmłodsza część Trójmiasta wzbogaci się o konferencyjny hotel Marriot, w najwyższej klasie i najlepiszych standardach.

W województwie pomorskim znajduje się ponad 130 skategoryzowanych hoteli,od obiektów międzynarodowych sieci takich jakich RadissonBLU, Hilton, Sheraton, Accor po mniejsze hotele butikowe. Nadbałtyckie Trójmiasto z roku na rok staje się coraz bardziej rozpoznawalną marką nie tylko w Polsce ale i w Europie. Na mapie kraju figuruje również jako jedno z najlepiej rozbudowanych ośrodków konferencyjnych. W samym tylko Gdańsku znajduje się obecnie ponad 2,5 tys pokoi w hotelach 2,3,4 i 5 gwiazdkowych.

INFORMACJA PRASOWA