Hotel Patria w Wiśle we franczyzie z Orbis

 Hotel Patria w Wiśle we franczyzie z Orbis
15 grudnia działalność w barwach Mercure rozpocznie hotel Patria w Wiśle. To kolejna współpraca we franczyzie z Orbis, pozyskana zgodnie ze strategią rozwoju „asset light”.

W 2010 r. Grupa Hotelowa Orbis wprowadziła model biznesowy „asset light” oznaczający stopniowe zmniejszanie liczby posiadanych na własność budynków hotelowych. Kolejna podpisana umowa franczyzy zakłada działalność hotelu Patria w Wiśle pod szyldem Mercure.

Cieszymy się, że hotel Patria w Wiśle dołączy do sieci Mercure. Hotel gwarantuje ciepłą i przyjazną atmosferę oraz wysoki standard obsługi. W połączeniu z wyśmienitą kuchnią regionalną tworzy wyjątkową ofertę dla naszych gości. – powiedziała Małgorzata Morek, Dyrektor ds. Rozwoju Franczyzy Orbis SA.

15 grudnia hotel Patria w Wiśle znajdzie się w Globalnych Systemach Rezerwacji, Dystrybucji i Sprzedaży. Wkrótce planowana jest rozbudowa obiektu. Obecnie hotel oferuje 42 pokoje, salę restauracyjną, salę konferencyjną i Centrum Rekreacji. Szczególnym atutem hotelu Patria jest znajdujący się zaledwie 400 m od budynku stok narciarski. Właścicielem hotelu jest firma Fromag Sp. z o.o.

Prowadząc hotel od kilku lat zyskaliśmy spore grono stałych klientów i ugruntowaną pozycję na lokalnym rynku, jednak zdaliśmy sobie sprawę z tego, że nasz dalszy rozwój jest możliwy tylko poprzez zwiększenie nakładów na inwestycje w rozbudowę hotelu oraz działania promocyjno-dystrybucyjne. To spore wyzwanie logistyczne i finansowe dla średniej wielkości hotelu, dlatego też zdecydowaliśmy się na przystąpienie do międzynarodowej grupy Accor, która oferuje nam wsparcie globalnych sieci sprzedaży i dostęp do know-how jednej z największych sieci hotelowych na świecie. powiedziała Magdalena Fryc, właścicielka Hotelu.

Grupa Hotelowa Orbis to największa sieć hoteli w Polsce. Zarządza 60 obiektami konferencyjnymi w 28 miastach w Polsce i 2 hotelami na Litwie. Oferuje 11 500 pokoi. Hotele działają pod markami Sofitel, Novotel, Mercure, ibis, ibis Styles i ibis budget, a także Orbis Hotels. Rozpoznawalne na świecie marki gwarantują jakość usług o zróżnicowanym standardzie od luksusowych hoteli 5-gwiazdkowych po ekonomiczne 1-gwiazdkowe.

INFORMACJA PRASOWA