GCB Press Release - Norway Convention Bureau inspiracją dla Gdańska i Regionu

	GCB Press Release - Norway Convention Bureau inspiracją dla Gdańska i Regionu

W dniu 13 września br. w hotelu Qubus w Gdańsku odbyło się przedostatnie szkolenie z cyklu Trójmiejska Akademia Organizatora Spotkań Biznesowych. Szkolenia te skierowane są do przedstawicieli lokalnej branży turystycznej i są wspaniałą okazją do spotkania z branżą, wymiany doświadczeń, nawiązania współpracy oraz poznania aktualnych światowych kierunków rozwoju turystyki biznesowej.

Wrześniowe szkolenie poprowadziła Bente Holm, Dyrektor Norway Convention Bureau, jednego z najprężniej działającego biura convention na całym świecie.

Głównym tematem szkolenia była organizacja study tours dla dziennikarzy i touroperatorów oraz site inspections dla organizatorów konferencji. Najważniejszym i najtrudniejszym etapem podczas organizacji wizyt jest dobór uczestników. Podczas spotkania Bente wielokrotnie podkreślała, że aby wizyta studyjna odniosła zamierzony skutek i zachęciła zaproszone osoby do skorzystania z zaproszenia, musi przede wszystkim zaintrygować ciekawym programem, obiecywać coś, czego nie można doświadczyć gdzie indziej. Uczestnicy wspólnie zastanawiali się, co Gdańsk i Region ma najlepszego do zaoferowania i jak wykorzystać te atuty podczas krótkich wizyt studyjnych. Podczas zajęć praktycznych uczestnicy w grupach starali się ułożyć najbardziej interesujący program 3-dniowej wizyty studyjnej do naszego regionu.

Ponadto Bente podzieliła się z uczestnikami swoim wieloletnim doświadczeniem w promocji destynacji, podkreślając, że na pierwszym miejscu powinna być wspólna promocja danego miasta czy regionu, natomiast dopiero na drugim miejscu promocja poszczególnych obiektów, czy usługodawców. Dlatego tak ważna jest współpraca lokalnej branży turystycznej i wszystkich usługodawców związanych z branżą turystyczną przy promocji destynacji, jaką jest Gdańsk i Region Pomorski, na rynku spotkań biznesowych.

Trójmiejska Akademia Organizatora Spotkań Biznesowych, jak zawsze prowadzona była w języku angielskim. Gdańsk Convention Bureau zapewniło tłumaczenie symultaniczne. Patronat medialny nad TAOSB objęło MICE Poland.

Już teraz serdecznie zapraszamy na ostatnie szkolenie, które odbędzie się w grudniu. Szczegóły będą umieszczone na naszej stronie www.gdanskconvention.pl.


Trójmiejska Akademia Organizatora Spotkań Biznesowych to 8 bezpłatnych zaplanowanych na 2010 i 2011 rok szkoleń realizowanych w ramach Projektu "Promocja turystyki biznesowej jako markowego produktu Gdańska i Pomorza" dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego 2007-2013. Mamy nadzieję, że uda nam się kontynuować szkolenia również w roku 2012, gdyż cieszą się ogromną popularnością wśród lokalnej branży turystycznej.

INFORMACJA PRASOWA