Wyspa Solna

Wyspa Solna

W centrum Kołobrzegu, w bardzo zielonej okolicy, między Kanałem Drzewnym a rzeką Parsętą, powstaje Aparthotel Wyspa Solna. Aktualnie inwestycja jest na II etapie prac budowlanych - powstaje budynek "E", który docelowo ma oferować 104 nowoczesne apartamenty. 

Wyspa Solna to kompleks, który obejmować będzie pięć 7-piętrowych budynków z mieszkaniami do sprzedaży w systemie condo („F”, „E”, „D”, „C” i „B”). Łącznie w kompleksie znajdzie się 450 mieszkań. Powierzchnia użytkowa wszystkich lokali mieszkalnych osiągnie 20 470 m2. Osiedle swoim najemcom i gościom zaoferuje oprócz apartamentów wiele udogodnień, w tym strefę saun, zadaszony basen, całodobową recepcję, salę fitness, zadaszony basen, siłownięa zewnętrzna, gabinety SPA, strefę lunchową i meeting room, którym bardziej zainteresują się na pewno organizatorzy spotkań biznesowych. Planowane oddanie do użytku całego kompleksu datuje się na przełom 2020 i 2021 roku. 


Prace budowlane na terenie inwestycji Wyspa Solna są prowadzone zgodnie z planem. Przeszkodą nie okazał się nawet koronawirus. Ze względu na wyjątkową sytuację związaną z pandemią koronawirusa na budowie obowiązują zaostrzone zasady bezpieczeństwa sanitarnego. 

- W procesie budowy, jako jedna z niewielu spółek na rynku, bazujemy na nowoczesnej metodzie prefabrykacji. Dzisiejsze prefabrykaty to zupełnie nowa, lepsza jakość. Używamy ścian zewnętrznych składających się z warstwy betonu konstrukcyjnego i izolacji montowanej w fabryce. Ostateczne wykończenie elewacji wykonywane jest natomiast już na budowie. Dzięki tej metodzie możemy nie tylko szybciej realizować prace budowlane, ale też jesteśmy w stanie zagwarantować przyszłym mieszkańcom jakość i trwałość na długie lata. W procesie budowy używamy m.in. barwionego betonu, który chroni budynek przed zniszczeniem przez nadmorską wilgoć oraz zapewnia energooszczędność – komentuje Adrian Kornas, prezes zarządu Wyspa Solna Sp. z o.o.

INFORMACJA PRASOWA