Rewitalizacja Hotelu Grand we Wrocławiu

Rewitalizacja Hotelu Grand we Wrocławiu

Wrocław słynie z historycznych miejsc. Jest nim też znany przed wojną pod nazwą Hotel du Nord, jeden z najbardziej eleganckich obiektów we Wrocławiu. Ruszyła właśnie rewitalizacja tego miejsca. Hotel Grand znajdujący się przy ulicy Piłsudskiego na przeciwko Dworca Głównego PKP zostanie odnowiony dzięki znaczącemu wrocławskiemu deweloperowi Rafin, który znany jest już z rewitalizacji Historycznych Hoteli Wrocławia. Dzięki niedawno zakończonym pracom projektowym wiadomo już, że hotel ten stanie się architektoniczną perłą miasta. Prace renowacyjne tego czterogwiazdkowego hotelu zostaną zakończone na przełomie 2020/2021 roku.


Nowy Hotel Grand będzie posiadał 172 pokoje czekające na gości, 148 z nich będzie znajdowało się w samym hotelu, a 24 apartamenty znajdą się w części hotelowej przy ulicy Gwarnej. Teren pod budynkiem zostanie przerobiony na parking dla gości. W planach zagospodarowania dachu znajduje się SkyBar z punktem widokowym oraz przestronna część konferencyjna o wymiarach 271 metrów kwadratowych. Będzie ją można dowolnie zmieniać i ustawiać dzięki systemowi mobilnych ścian tworząc sale zarówno na duże konferencje, jak i na małe spotkania biznesowe.

Tu podaj tekst alternatywny


Spółka Rafin odnowiła już Hotel Piast oraz Hotel Europejski, teraz zajmuje się większym wyzwaniem, którym jest Hotel Grand, a w planach ma już kolejny zabytek w centrum miasta.

Według Grzegorza Górki, głównego projektanta projektu rewitalizacyjnego Hotelu Granda i właściciel pracowni GREG architekci, którzy stworzyli projekt odnowy budynku, rewitalizacja tego obiektu była największym wyzwaniem w jego dotychczasowej karierze zawodowej.

Zwieńczeniem wszystkich prac związanych z projektem było spotkanie 4 października w Hotelu Piast przy ul. Piłsudskiego 100. Przybyły na nie wszystkie osoby związane z projektem, w tym również profesorowie wrocławskiej uczelni, Miejski Konserwator Zabytków, Architekt Miasta, przedstawiciele rady osiedla, stowarzyszenia urbanistycznego oraz główny projektant, wykonawca i inwestor projektu Hotelu Grand.

Projekt tego hotelu był wielokrotnie modyfikowany przed uzyskaniem ostatecznego efektu. Grzegorz Górka dodaje, że tworząc go zajmowali się rozwiązywaniem nawet najmniejszych detali i szczegółów dotyczących formy i funkcji obiektu.  

Tu podaj tekst alternatywny