Park Wiedzy i Rekreacji "Arka Życia"

Park Wiedzy i Rekreacji "Arka Życia"

Skarżysko-Kamienna zyska nowe miejsce – Park Wiedzy i Rekreacji „Arka Życia”. Będzie to kompleks, który oferować będzie centrum konferencyjne, muzea, hotel oraz miejsca rekreacyjne. Inwestycja ta ma powstać dzięki inicjatywie Fundacji Promocji i Rozwoju Polski Wschodniej. Plan budowy wyceniany jest na 40 mln złotych.

Nazwa projektu Arka Życia wzięła się od tego, że budynek ma przypominać arkę Noego, autorem tej koncepcji jest Janusz Gruszczyński, który zaznacza, że będzie to obiekt o dużej powierzchni użytkowej. 135 metrów długości, 24 metry szerokości i do 16 metrów długości – tak będzie prezentował się nowy kompleks. Ma posiadać 4 kondygnacje, na których mają się znaleźć dwa muzea: biblijne i biosfery, sale dydaktyczne, stanowiska multimedialne, część biurowa, centrum konferencyjne oraz pokoje hotelowe wraz z kawiarnią i taras. 

Prezes zarządu Fundacji Promocji i Rozwoju Polski Wschodniej Mirosław Hejduk zapewnia, że obiekt ten ma być multiplikacyjny, dlatego znajdzie się tu również zaplecze konferencyjne ze ścianami mobilnymi, co umożliwi organizowanie spotkań dla zróżnicowanych ilościowo grup. Dla klientów biznesowych przewiduje się również sale wystawowe, centrum cateringowe, kawiarnie i amfiteatr umożliwiający w pogodne dni konferencje na świeżym powietrzu.

Przed Arką Życia ustawione zostaną figury zwierząt. Będzie tutaj również pochylnia wraz ze spływającą z niej wodą. Ponadto po wybudowaniu Parku Wiedzy i Rekreacji „Arka Życia” istnieją plany zorganizowania wokół parku linowego, mini zoo, amfiteatru, ścianki wspinaczkowej, a nawet domków na drzewach z możliwością wynajmu. 

Miejsce to ma zarówno spełniać zadania edukacyjne oraz sprawdzić się jako oaza idealna dla wypoczynku Gości. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie dzięki bogatej ofercie zarówno dla osób indywidualnych jak i grup w różnym wieku. Miejsce to ma stać się największą atrakcją okolic. 

Prace projektowa mają zakończyć się w pierwszym kwartalne 2018 roku, a budowa obiektu rozpocznie się w drugiej połowie przyszłego roku. Promocja obiektu rozpocznie się w 2019 roku po to, by każdy przyjeżdżający wiedział co może zobaczyć w Parku Wiedzy i Rozwoju „Arka Życia”