Mövenpick Poznań

Mövenpick Poznań
Marka Movenpick coraz bardziej zadomawia się w Polsce. Hotele tej marki powstają aktualnie w Zakopanem i w Kołobrzegu, a w planach również Poznań. Stolica Wielkopolski zyska 5-gwiazdkowy hotel w jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc Poznania - nad Jeziorem Maltańskim. 

Grupa Accor podpisała ze spółką Maltaski umowę na zarządzanie 5-gwiazdkowym hotelem działającym pod marką Movenpick. Pierwszych gości obiekt ma przyjąć w 2023 roku, czyli za dwa lata.

– Mövenpick jest synonimem udanego wypoczynku, stąd trzecia już lokalizacja w Polsce, natomiast pierwsza typowo miejska. Marka jest znana ze swojego zaangażowania w ochronę środowiska i proponowanie rozwiązań proekologicznych w swoich obiektach. Międzynarodowy system certyfikacji Green Globe wyróżnił Mövenpick jako globalnego lidera zrównoważonego rozwoju w hotelarstwie. Ekologicznych rozwiązań nie zabraknie także w poznańskim hotelu – podkreśla Jacek Stasikowski, dyrektor ds. rozwoju sieci Accor.

Jezioro Maltańskie jest chętnie odwiedzane nie tylko przez mieszkańców tego miasta, ale również przyjezdnych. W tym miejscu odbywają się międzynarodowe imprezy kulturalne i sportowe. 

Hotel Mövenpick Poznań powstanie przy ulicy Wiankowej, w bezpośrednim sąsiedztwie linii brzegowej jeziora. Na jego terenie znajdzie się 159 pokoi, restauracja, bar, strefa SPA, centrum fitness z basenem, a także nowoczesne sale konferencyjne. Hotel zaoferuje swoim gościom także rowerownię i narciarnię - dla tych z gości, którzy planują korzystać z pobliskiego stoku. 

Tworząc projekt nowego hotelu w Poznaniu, architekci wzięli pod uwagę specyfikę otoczenia jeziora. Wykorzystali również rozwiązania przyjazne środowisku, w tym system wykorzystania deszczówki i instalację fotowoltaiczną. Zbudowane zostaną również ule oraz budki dla ptaków. 

Zapowiada się bardzo ciekawie. Nie możemy się doczekać. Będziemy pilnie przyglądać się postępom w pracach budowlanych.