Mercure Bergo Szklarska Poręba

Mercure Bergo Szklarska Poręba

Hotel Mercure Bergo Szklarska Poręba powstaje w jednej z najbardziej popularnych górskich miejscowości. To kolejny hotel sieci Accor w polskich górach. 

Budowa nowego hotelu rozpoczęła się już w ostatnim kwartale ubiegłego roku. Obiekt pierwszych gości przyjąć ma w 2022 roku. Będzie on działać na mocy umowy franczyzowej między siecią Accor a spółką Orkan Real Estate. Operatorem obiektu została firma PI Management.

Co znajdzie się w środku nowego Hotelu Mercure Bergo Szklarska Poręba?

140 komfortowych i wyposażonych w nowoczesne udogodnienia pokoi. Dodatkowo goście będą mieli do dyspozycji luksusową strefę SPA & Wellness z saunami, gabinetami, basem krytym i basenem otwartym - na świeżym górskim powietrzu. 

Klientów biznesowych zainteresuje z pewnością fakt, że w nowym hotelu znajdzie się także sala konferencyjna. Jaka będzie jej powierzchnia i ile uczestników spotkania pomieści nie jest jeszcze znane. Znając jednak markę Mercure, możemy być pewni, że nową salę charakteryzować będzie wysoka jakość i profesjonalny sprzęt.

Nowy hotel zaoferuje również klimatyczną restaurację, w menu której znajdziemy dania inspirowane zarówno kuchnią regionu, jak i międzynarodowymi trendami gastronomicznymi.

Hotel Mercure Bergo w Szklarskiej Porębie powstaje 150 metrów od stacji narciarskiej SKI Arena Szrenica. Jego architektura ma łączyć tradycyjny górski design z nowoczesnymi wnętrzami. Wnętrza będą również nawiązywać do tradycji regionu, czyli huty szkła, a także do form skalnych znajdujących się w bezpośredniej okolicy. Za projekt wnętrz odpowiada pracownia Tremend. 

W nowym hotelu powstanie także narciarnia z rowerownią dla amatorów spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.