Liberty Tower

Liberty Tower

Działka na rogu ulic Żelaznej i Grzybowej w centrum Warszawy zmieniła właściciela – wykupiło ją Galub GetHouse. Na obszarze 5,371 tys mkw powstanie wieżowiec Liberty Tower, w którym znajdzie się hotel oraz mieszkania na wynajem. Budynek ma mieć aż 140 metrów wysokości.

Poprzedni właściciel działki, Liberty Development Poland, miał w planach utworzenie kompleksu biurowo-usługoweg. Projekt ten nie doczekał się realizacji, jednak firma Galub wychodzi z równie ambitną inicjatywą. W Liberty Tower ma znaleźć się około 450 nowoczesnych mieszkań pod wynajem, a na najwyższych kondygnacjach powstanie ekskluzywny hotel. 

Dzięki inwestycji do portfolio grupy Galub GetHouse trafi dobrze zlokalizowany budynek z mieszkaniami pod wynajem. Będzie to pierwsza inwestycja tego typu w Polsce, której podejmuje się spółka, mjąca doświadczenie z podobnymi inwestycjami w innych krajach. Założyciel i prezes zarządu Galub GetHouse Polska Cezary Jarząbek zauważył, że Liberty Tower idealnie wpisze się w dynamicznie rozwijający się krajobrazy biznesowego centrum Warszawy, a dzięki swojej nowoczesności i funkcjonalności będzie stanowić zupełnie nową jakość na rynku. 

Na działce, na której powstanie Liberty Tower, znajduje się zabytkowy fragment murów getta oraz dom Duschika – elementy historyczne zostaną odrestaurowane i idealnie wkomponują się w nowy projekt.