Hotel Kyriad Wojcieszyce

Hotel Kyriad Wojcieszyce

W Kotlinie Jeleniogórskiej powstanie 450-pokojowy hotel pod marką Kyriad należącą do Louvre Hotels Group. Nowy obiekt powstanie w miejscu byłego 3-gwiazdkowego Hotelu Jan.

Na mocy umowy franczyzowej spółki WIK Capital i sieci Louvre Hotels Group w Wojcieszycach, 10 kilometrów od Jeleniej Góry, zostanie otwarty Hotel Kyriad i będzie to jedyny hotel pod tym szyldem w Polsce. Wprawdzie w Warszawie powstał już hotel tej marki - Hotel Kyriad Prestige, ale został on przebrandowany na Golden Tulip. Kolejny Kyriad miał powstać w Katowicach, ale projekt napotkał trudności na etapie finansowania i jak na razie budowa jest wstrzymana.

Hotel Kyriad w Wojcieszycach powstanie w wyniku przebudowy i rozbudowy byłego Hotelu Jan, który działał w standardzie 3 gwiazdek, miał 106 pokoi i aquapark. 

W tym miejscu trwają już pierwsze prace remontowane - spółka WIK Capital rozpoczęła przegląd całości budynku i aquaparku. Hotel ma zostać rozbudowany ze 106 do 450 pokoi. Zostaną również odnowione 2 sale konferencyjne, 4 ha działki i 2 restauracje. 

Pokoje można już nabyć w systemie condo - z deklaracją zwrotu rocznego w wysokości 7,5 proc.

Nowy hotel pod Jelenią Górą ma zostać otwarty jeszcze przez tegorocznym sezonem letnim.