Hotel greet i Ibis Styles Balice

Hotel greet i Ibis Styles Balice

Marka greet to nowość w naszym kraju. Należy do portfolio grupu Accor w Europie Środkowo-Wschodniej. Pierwszy hotel tej marki ma powstać w stolicy województwa małopolskiego. Hotel marki greet powstanie w sąsiedztwie krakowskiego Portu Lotniczego Balice. 

Hotel zlokalizowany będzie przy ul. Medweckiego. Inwestycja jest efektem podpisanej umowy franczyzowej między grupą Accor a firmą Cracovia Airport Hotel. 

Ciekawe jest, że w jednym budynku działać będą hotele dwóch marek: greet i Ibis Styles.

Co znajdziemy w nowym hotelu?

161 pokoi pod dwiema markami: 84 pokoi jednej marki i 77 pokoi drugiej marki. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia architektonicza Tremend. Nowa marka na polskim rynku to nowy powiew świeżości i oryginalności. Zaoferuje nowe spojrzenie na współczesne hotelarstwo. 

– Podobnie jak TRIBE, marka greet rozszerza granice dotychczasowego rozumienia hotelarstwa. Dlatego szczególnie teraz, w nowej rzeczywistości, która zainspirowała wielu z nas do zmiany swoich codziennych nawyków cieszymy się, że możemy zaproponować zupełnie nowe podejście do podróżowania. Wierzymy, że społecznie zaangażowana marka, dla której jednym z priorytetów jest troska o środowisko naturalne i ekologia, znajdzie wielu entuzjastów w Polsce – mówi Jacek Stasikowski, development director Poland w Accor.

Prezes nowo powołanej spółki Cracovia Airport Hotel (Paweł Giza) mówi, że "wysoka jakość usług idąca w parze z ochroną środowiska jest jednym z priorytetów naszej działalności".

Marka greet to bowiem projekt, który skupia się na nowym podejściu do zrównoważonej turystyki. Tutaj kwestie ekologiczne są jednym z głównych fundamentów funkcjonowania. 

Hotele marki greet przykładają dużą wagę do ochrony środowiska, recyclingu i upcylingu. W przestrzeniach nowego hotelu znajdziemy więc m.in. meble z recyklingu - znalezione gdzieś na pchlich targach lub firmach recyclingowych. Zauważymy z pewnością ekologiczne rozwiązania zarówno w architekturze, jak i designie. O energię w hotelu zadbają panele słoneczne. Na dachach znajdą się również zielone strefy. 

W kuchni zaś dania powstawać będą z produktów pochodzących od lokalnych wytwórców i dostawców. Szefowie kuchni wyczarują prawdziwe kulinarne dzieła sztuki z wciąż nadających się do spożycia owoców i warzyw. A jeśli goście nie dadzą rady zdjęć całego posiłku, resztki jedzenia nie zostaną wyrzucone do kosza jak to zwykle bywa, ale zostaną przekazane potrzebującym.

Hotel greet i Ibis Styles Balice ma zostać otwarty w 2022 roku.