Hotel Franta Group Wisła

Hotel Franta Group Wisła

Hotel Franta Group Wisła* to nowa inwestycja obejmująca realizację 5 pawilonów hotelowych. Obiekt powstaje w Wiśle i zaoferuje swoim gościom standard premium przewyższający dotychczasowe realizacje w Beskidzie Śląskim. 

Za projekt odpowiada pracownia Franta Group, która to wygrała konkurs organizowany przez firmę Antrans Invest. Założeniem projektantów i inwestorów jest odejście od dotychczasowego projektowania, które charakteryzuje powstające w ostatnich latach hotele w tym regionie. Celem jest stworzenie kompleksu hotelowego, który nie zaburzy krajobrazu, a wręcz przeciwnie - doskonale się w niego wpisze. Stąd właśnie pomysł, by odejść od formy skoncentrowanego budynku w jednej mocnej bryle, a postawić na moduły/pawilony hotelowe. 

Inspiracją do opracowania projektu nowego kompleksu w Wiśle były drewniane chaty górskie stojące swobodnie na górskiej polanie. Będą tu skosy, drewno, proporcje czy zielony dach w formie multifunkcyjnej łąki.

Na terenie nowego hotelu w Wiśle według projektu firmy Franta Group powstanie 200 apartamentów, SPA, restauracja, kawiarnia, sklepy, przestrzenie dla dzieci, przestrzenie do odpoczynku, tarasy widokowe. Powstanie też kompleks dodatkowych atrakcji sportowo-rekreacyjnych.

*Oficjalna nazwa kompleksu nie jest jeszcze znana. Nie jest też znany operator.