Hotel Czerwone Koszary Gdańsk

Hotel Czerwone Koszary Gdańsk

W Gdańsku w budynku tzw. Czerwonych Koszar powstanie hotel, a w raz z nim dwa dodatkowe budynki hotelowe. Lokalizacja nowej inwestycji nad morzem to Podwale Przedmiejskie. Stary budynek od lat stał opustoszały. Postanowino w końcu wykorzystać go do celów usługowych. Czeka go generalny remont. 

Budynek pokoszarowy posiada powierzchnię użytkową na poziomie 5545 mkw, co daje dużo możliwości aranżacji. W nowo powstającym hotelu powstać ma 144 pokoi, 2 apartamenty o pow. 55 mkw każdy, a także sale konferencyjne, restauracja, siłownia i powierzchnia klubowo-barowa. 

Za projekt architektoniczny odpowiada łódzka pracownia Graphite Group. Koszt całej inwestycji szacowany jest na 18,1 mln zł. 4,7 mln zł pozyskano na ten cel z unijnych funduszy. 

Obecnie inwestycja jest już w połowie drogi. Trwają prace na nowej części hotelu w głębi podwórka. Wszystko przebiega pod nadzorem konserwatora zabytków. 

Remontowana bryła starego budynku będzie prosta, z elewacją zaprojektowaną z poziomymi i pionowymi podziałami. Nowy hotel będzie kompozycją elementów przypominających te szklane, ceglane i żeliwne.