Hilton Garden Inn Toruń

Hilton Garden Inn Toruń

Na terenie toruńskiego Starego Browaru powstaje nowy hotel. Hilton Garden Inn Toruń dołączy do grona obiektów tej marki w Polsce. Obecnie w naszym kraju działają trzy hotele pod tą marką - dwa w Krakowie i jeden w Rzeszowie.

Powstanie hotelu na terenie zabytkowego budynku Starego Browaru stało się możliwe po tym, jak spółka Polskie Projekty Inwestycyjne należąca do Satoria Group, podpisała umowę na kupno budynku. Wcześniej toruński obiekt należał do spółki toruńskiego biznesmena Krzysztofa Mielewczyka - Polskie Pierze i Puch. W 2017 roku budynek wykupiła wcześniej wspomniana spółka, po czym odkupiła od miasta przyległą do Starego Browaru kamienicę.


Lokalizacja na toruńskiej starówce sprawi, że hotel Hilton Garden Inn Toruń będą wybierać na nocleg zarówno turyści chcący zwiedzić to piękne miasto, jak i osoby podróżujące w celach służbowych.

Luksusowy hotel oferować będzie 120 pokoi. Według niepotwierdzonych doniesień hotel posiadać będzie również zaplecze biznesowe z nowoczesnymi salami konferencyjnymi.


Otwarcie hotelu planowane jest na 2021 rok. Obecnie w Polsce również powstają hotele tej marki w dwóch lokalizacjach: Radomiu i Kołobrzegu.