Hampton by Hilton Zielona Góra

Hampton by Hilton Zielona Góra

Hampton by Hilton Zielona Góra to pierwszy hotel międzynarodowej sieci w tym mieście. Wiele osób może być zdziwionych, dlaczego Hilton wybrał akurat stolicę woj. lubuskiego na swoją kolejną inwestycję. 

Zieloną Górę odwiedza coraz więcej turystów zza zachodniej granicy. Niemcy chętnie przyjeżdżają tu na różne przedstawienia teatralne, na Winobranie, na festiwale muzyczne i zwiedzanie winnic. Zielona Góra to piękne miasto, które może nie jest najbardziej turystyczne czy biznesowe, ale warte zobaczenia. 

Hampton by Hilton Zielona Góra to wynik umowy franczyzowej podpisanej przez Hiltona z Duda Development Sp. z o.o. oraz konsorcjum FB ANTCZAK. Na terenie nowego hotelu powstanie 115 pokoi. 

Zlokalizowany będzie blisko centrum miasta i starówki, a dokładniej w pobliżu ulic Wojska Polskiego i Dąbrówki, obok kilku pasaży handlowych i marketu budowlanego. Lokalizacja jest też dogodna z punktu widzenia kierowców, bowiem hotel powstanie w pobliżu najważniejszych połączeń drogowych z Niemcami i Polską centralną. 

Za projekt hotelu Hampton by Hilton Zielona Góra odpowiada pracownia MTB Project. 

W hotelu powstanie 9 kondygnacji nadziemnych, o łącznej powierzchni 11 000 m2

Planowane otwarcie datowane jest na grudzień 2022 roku.