Hala Podium Gliwice

Hala Podium Gliwice

Gliwice zyskują w oczach inwestorów, dlatego też powstał tutaj unikalny obiekt Hala Podium. Dzięki wyjątkowo dużej powierzchni i światowym standardom, jakie spełniać ma to miejsce, hala stanie się miejscem wielu spotkań sportowych, kulturowych, a także biznesowych dzięki zapleczu konferencyjnemu.

Hala Podium Gliwice to obiekt przeznaczony do ważnych i dużych wydarzeń w okolicy, przystosowana pod koncerty muzyczne, widowiska operowe, a także liczne kongresy i targi. Poza tym odbywać będą się tutaj również wydarzenia sportowe, ponieważ hala przystosowana została do różnych dyscyplin i zawodów organizowanych nawet w ramach ogólnoświatowych mistrzostw. Hala dla 15 tysięcy osób oraz mniejsza sala na 3 tysiące osób spełniają zadania stawiane przez wszystkie spotkania na wielką skalę. 

Będzie to wielofunkcyjne miejsce również z tego względu, że powstanie tutaj fitness, centrum odnowy biologicznej oraz lokale gastronomiczne. Aby wszyscy przybyli na wydarzenie mogli odnaleźć miejsce na swój pojazd, Hala Podium Gliwice posiadać będzie parking dla samochodów osobowych i autobusów. 

Hala Podium Gliwice była udostępniona dla zwiedzających jeszcze przed zakończeniem budowy we wrześniu 2017 roku. Mimo wielu prób w poszukiwaniu zarządcy nie udało się odnaleźć właściwego, dlatego miejscem tym na razie będzie zarządzał samorząd. 

Wykonawcą projektu jest firma Mirbud, który zajmował się wieloma wielkimi przedsięwzięciami w ostatnim czasie i ciągle zyskuje nowych klientów.