Grupa Louvre Hotels zainwestuje w Katowicach!

Grupa Louvre Hotels zainwestuje w Katowicach!

Województwo śląskie każdego roku przyciąga blisko 5 milionów turystów z Polski i zagranicy.  Wielu z tej grupy to także osoby podróżujące w celach biznesowych, a ich celem stają się Katowice. Nic dziwnego, że miasto dąży do ciągłego powiększania swojej bazy noclegowej. To właśnie w Katowicach planowana jest nowa inwestycja francuskiej Grupy Louvre Hotels.  


Louvre Hotels jest już bardzo dobrze znane w Polsce. Możemy spotkać hotele tej sieci, takie jak: Golden Tulip czy Campanile. Grupa oferuje bogate portfolio inwestycji, która posiadają wysoki standard, w tym są to hotele 5-gwiazdkowe. W 2021 roku mają zakończyć się prace nad kompleksem hotelowych marki Kyriad i Premiere Classe. Można być pewnym, że katowicka inwestycja oferować będzie nie tylko komfort wypoczynku, ale także bogate zaplecze konferencyjne.


Powstałe tutaj sale szkoleniowe czy sale konferencyjne otrzymają bowiem doskonałą lokalizację. Obiekt stanie przy ulicy Ceglanej, więc do centrum miasta będzie można dostać się już w kilka minut tramwajem. Ponadto otoczenie dwóch parków i stawu zapewni ciszę i spokój, co będzie sprzyjać spotkaniom biznesowym.


Lokalna firma Silport ma wybudować 204 pokoi gościnnych, a jedno z pięter Hotelu Kyriad otrzyma szczególnie wysoki prestiż, aby zaspokoić najbardziej wymagających Gości. To zapewne nie ostatnia inwestycja Grupy Louvre Hotels, ponieważ inwestorzy planują w najbliższych latach podwoić ilość hoteli tej marki w Polsce.