Element Hotel & Spa

Element Hotel & Spa

Element Hotel & Spa powstanie obok ośrodka narciarskiego w Świeradowie-Zdrój. To nowa inwestycja grupy Górskie Resorty. Nowy 4-gwiazdkowy hotel w województwie dolnośląskim zaoferuje swoim gościom 289 pokoi. 

Za projekt architektoniczny Element Hotel & Spa odpowiada Q2Studio z Wrocławia. Elewacja nowo powstającego obiektu nawiązuje do typowych elementów architektury w tej części gór. Znajdziemy w niej m.in. wykusze, loggie, galerie i kontrastujące z murem konstrukcje ryglowe. Drewniana konstrukcja nada całej fasadzie przestrzenności, tworząc zmieniające się rytmy i efekty światłocieniowe. To właśnie drewno budować będzie charakter nowego hotelu. 

Oryginalna architektura, w tym skrzydła tworzące między sobą kąty 120 stopni, sprawią, że goście będą mogli podziwiać zarówno górskie krajobrazy, jak i panoramę miasta położonego w dole. Na bryłę budynku złożą się trzy segmenty hotelowe rozłożone promieniście wokół wspólnego trzonu.

W Element Hotel & Spa Świeradów Zdrój oprócz prawie 290 pokoi znajdzie się również sala restauracyjna z dużym zewnętrznym tarasem z widokiem na dolinę, a także zespół basenowy z saunami i gabinetami SPA. 

Do grupy Górskie Resorty należą takie obiekty, jak m.in. Green Mountain Hotel & Spa, Platinum Mountain Hotel & Spa, Osada ŚnieżkaBlue Mountain Resort.