Czterogwiazdkowy hotel butikowy od ZPR Express w Bydgoszczy

Czterogwiazdkowy hotel butikowy od ZPR Express w Bydgoszczy

Przy zbiegu alei Mickiewicza 1 i Gdańskiej 72 w Bydgoszczy powstanie nowy hotel. Znajdzie się on w zabytkowej kamienicy. Realizacją projektu zajmie się spółka ZPR Express, która otrzymała zgodę na rewitalizację budynku wydziału administracji budowlanej. 

Secesyjna kamienica przemieni się w czterogwiazdkowy hotel, w którym znajdzie się dwadzieścia pokoi dla gości, restauracja, a także część rekreacyjna i część handlowa.

Spółka ZPR Express jest właścicielem budynku. Prezes Marek Kamiński przyznaje, że spółka specjalizuje się w małych hotelach butikowych, takich jak należący do ZPR Express warszawski hotel Bellotto mieszczący się w zabytkowym Pałacu Biskupów. Hotel powstający w Bydgoszczy będzie posiadał podobny charakter. 

W planach budowy inwestor przewiduje również zabudowę podwórka. Rozbudowa kamienicy od strony dziedzińca ma polegać na umieszczeniu tam m.in. klatki schodowej. Nic nie stoi na przeszkodzie zmiany przeznaczenia kamienicy z mieszkalnego na hotelowy dzięki uzyskaniu odpowiedniej zgody przez inwestora. 

Rynek hoteli w Bydgoszczy wciąż się rozwija. Znalazło się tam już sześć hoteli czterogwiazdkowych oraz jeden pięciogwiazdkowy. ZPR Express zapowiada, że prace rozpoczną się jeszcze w tym roku