Curio Collection by Hilton Hotel Saski Kraków

Curio Collection by Hilton Hotel Saski Kraków

Curio Collection by Hilton Hotel Saski to nowy hotel na mapie Krakowa i pierwszy hotel tej marki w Polsce. Należy do sieci Hilton. 

Krakowski hotel powstaje w miejscu dawnego Hotelu Saskiego przy ulicy Sławkowskiej 3, gdzie znajduje się XVI-wieczna dwupiętrowa kamienica, która została przebudowana i zmodernizowana - wraz z sąsiadującymi kamienicami przy ulicy św. Tomasza. Właśnie w tych wyremontowanych budynkach funkcjonować będzie 5-gwiazdkowy Curio Collection by Hilton Hotel Saski.

Co znajdziemy w nowym hotelu w Krakowie?

Przede wszystkim elegancką salę koncertową, w której niegdyś grali wybitni kompozytorzy, w tym Ferenc Liszt i Johannes Brahms. Teraz salę będzie można wynająć na różnego rodzaju wydarzenia - nie tylko koncerty czy przedstawienia teatralne, ale choćby na konferencje czy kongresy.

Pokoi w Curio Collection by Hilton Hotel Saski będzie 116. Eleganckie zabytkowe wnętrza po modernizacji zaoferują gościom komfort w standardzie 5-gwiazdkowym. 

W nowym krakowskim hotelu powstanie restauracja z daniami kuchni międzynarodowej, bar, przestrzenie wspólne, centrum Wellness & SPA, salę fitness i basen.

Kilka słów o marce Curio Collection by Hilton

Warto dodać, że marka Curio Collection by Hilton należy do klasy tzw. Upper Upscale. Oznacza to, że hotele pod tym szyldem są odpowiednikami naszych 5-gwiazdkowych hoteli, ale nie jest to marka luksusowa. Curio Collection uplasowana jest obok Hotels & Resorts. Hilton ma w swoim portofolio marki luksusowe i są nimi Conrad i  Waldorf Astoria. 

Otwarcie Curio Collection by Hilton Hotel Saski planowane jest na III kwartał 2022 roku.