Co zaoferuje nam nowe centrum GlobalEXPO?

Co zaoferuje nam nowe centrum GlobalEXPO?

Nowe centrum targowo-konferencyjne GlobalEXPO powstanie na Żeraniu w Warszawie. Dla klientów przygotowano sześć sal konferencyjnych oraz dużą salę eventową mogącą pomieścić nawet do 2600 osób. GlobalEXPO przy ulicy Modlińskiej 4 będzie posiadać halę o wielkości 12500 metrów kwadratowych, która stanie się największą halą w Warszawie zapewniającą wiele nowoczesnych rozwiązań. Pierwsze imprezy będzie można zorganizować tu już w połowie 2018 roku. GlobalEXPO będzie zarządzać spółka Centrum Targowe-Kongresowe. 

Dawne tereny FSO zostaną zrewitalizowane dzięki wielofunkcyjnemu kompleksowi, w ramach którego powstanie również GlobalEXPO. W tym miejscu będą mogły odbywać się nie tylko duże eventy i konferencje, ale również mniejsze szkolenia i spotkania biznesowe. Część przeznaczona na spotkania konferencyjne i szkoleniowe umieszczona zostanie na dwóch kondygnacjach. Na parterze znajdzie się sala wystawiennicza mogąca pomieścić około 12 tysięcy osób. Istnieje możliwość podzielenia jej na dwie mniejsze sale, idealne na spotkania wymagając mniejszych przestrzeni. Na parterze znajdować się będzie również hol główny o powierzchni 1100 metrów kwadratowych oraz restauracja z 350 miejscami

Piętro przeznaczone zostanie na miejsce konferencyjne wraz z zapleczem cateringowym. Ma znaleźć się tam sala eventowa o powierzchni 2000 metrów mogąca pomieścić 2600 osób w układzie teatralnym i około 1000 w układzie bankietowym. Za pomocą dźwiękoszczelnych ścian będzie można podzielić ją na trzy mniejsze sale. W planach zagospodarowania piętra znajduje się jeszcze sześć innych pomieszczeń konferencyjnych idealnych na większe i mniejsze imprezy firmowe.

Dla wygody klientów przygotowany zostanie również teren zielony, który spełni wymogi do urządzenia spotkania biznesowego na świeżym powietrzu. Nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby przybyć na spotkanie samochodem, ponieważ powstanie tutaj parking na 1400 samochodów. Dach będzie posiadał specjalny monitoring pozwalający określić ewentualne zagrożenia spowodowane warunkami pogodowymi, natomiast posadzka zostanie wykonana ze specjalnych materiałów umożliwiających łatwe usuwanie brudu. Wykorzystując oryginalne elementy dawnych hal pofabrycznych, do użytku zostaną włączone windy towarowe, trakcja kolejowa oraz sześć bram towarowych umożliwiających wjazd na teren hali. W skład kompleksu będzie wchodzić część hotelowa ze 150 nowoczesnymi i komfortowymi pokojami klasy biznes. GlobalEXPO to obiekt z nowoczesnymi rozwiązaniami zachowujący funkcjonalne pozostałości po fabryce FSO. To nieograniczone możliwości imprez, zwłaszcza tych największych, które wcześniej nie mogły odbywać się pod dachem.

Lokalizacja GlobalEXPO pozwala na dogodny dojazd do tego miejsca z każdej części stolicy. Kompleks powstanie przy ulicy Modlińskiej niedaleko skrzyżowania jej z Trasą Toruńską S8. Dodatkowo atutem dla osób poruszających się komunikacją miejską będzie fakt, że obok znajduje się pętla tramwajowa oraz stacja kolejowa z bezpośrednią trasą z Okęcia i Modlina. 

Wszystkie możliwości GlobalEXPO zostały przedstawione na Festiwalu Marketingu oraz na Pierwszych Ogólnopolskich Targach Rozwoju. Istnieje już możliwość rezerwacji terminów w GlobalEXPO prowadzone przez Małgorzatę Tomaszewską (603 047 809) i Pawła Zaboklickiego (606 874 422) telefonicznie oraz mailowo ([email protected]). 

INFORMACJA PRASOWA