Centrum Rozrywki Nautilus Gdańsk

Centrum Rozrywki Nautilus Gdańsk

Centrum Rozrywki Nautilus Gdańsk to wielka inwestycja, którego budowa ma ruszyć już w tym roku, a zakończenie jej planowane jest na 2022 rok. W ramach kompleksu ma powstać Oceanarium, które ma być największym w kraju edukacyjno-rozrywkowym obiektem. Poświęcone zostanie Ameryce Południowej, podzielone tematycznie na 11 opowieści o różnych częściach tego kontynentu (w tym m.in. dżungli amazońskiej).

To co nas interesuje najbardziej, to część konferencyjna, która powstanie w ramach kompleksu Nautilus Gdańsk. Według projektu obiekt ma oferować przedsiębiorcom i organizatorom spotkań biznesowych centrum konferencyjne na około 1000 osób. Sale konferencyjne i szkoleniowe będą znajdować się na terenie 4-gwiazdkowego hotelu. Oprócz centrum konferencyjnego w hotelu znajdzie się około 300 pokoi, które (co ciekawe) są przypisane do jednego mało znanego miasta Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Ma to być swojego rodzaju reklama małych, a zwykle bardzo urokliwych i malowniczych, miejscowości.

W ramach Centrum Rozrywki Nautilus Gdańsk ma powstać też Egzotyczna Laguna z dostępem do kąpieli słonecznych przez cały rok, centrum edukacji 5D, Interaktywne Centrum Nauki. Wszystko to na terenie około 3,5 hektara. W pobliżu znajduje się Stadion Energa Gdańsk.