Arche Metalowiec Muszyna

Arche Metalowiec Muszyna

Arche Metalowiec Muszyna to nowa ciekawa inwestycja Grupy Arche. Można zauważyć, że od kilku lat grupa Władysława Grochowskiego ma misję, by stare, popadające w ruinę, budynki przekształcać w nowoczesne i klimatyczne hotele z historią. Tak było z hotelem Arche Cukrownia Żnin i tak będzie teraz z nowym hotelem w Muszynie, który powstaje w miejscu byłego sanatorium Metalowiec w Złockiem koło Muszyny. 

W Arche Hotel Muszyna ma znaleźć się m.in. około 300 pokoi, 800 mkw powierzchni konferencyjnej i sky bar. Dodatkowymi atrakcjami będą 3 baseny, strefa rekreacyjna i zabiegowa oraz... pijalnia wód mineralnych!

Historia budynku sięga lat 60. XX wieku. Zbudowano go w stylu modernistycznym dla Zrzeszenia Hut Polskich. 

– W swoim czasie był to bardzo znany budynek, postaramy się wiele zostawić, zachować jego charakter, ale też sporo od siebie dołożymy. Budynek się zmieni, ale myślę że osoby, które lata temu tutaj bywały dzięki zachowanym elementom będą miały co wspominać. Zostanie na pewno charakterystyczna mozaika, posadzki z kamienia, zastawy stołowe, lampy, wszystko co przetrwało próbę czasu – mówi Władysław Grochowski, prezes Grupy Arche.

Wspomniana charakterystyczna mozaika szczególnie przypadła do gustu inwestorom. Znajduje się ona na ścianach basenu. Jest autorstwa Kazimierza Manna (ojca Wojciecha Manna).

– Ta mozaika pokazuje, że komuś na tym budynku zależało i chciał żeby było piękne. Chcemy wydobyć tą historię, dlatego maksymalnie wykorzystamy to co zdołało przetrwać – mówi Piotr Grochowski, główny architekt Grupy Arche.

Arche zaczęło już rewitalizować stare meble. Wykorzysta je później w odrestaurowanych wnętrzach budynku, który będzie funkcjonował jako hotel Arche Metalowiec Muszyna.

Jesteśmy bardzo ciekawi nowego hotelu. Bardzo lubimy inwestycje Grupy Arche! :)