W Krakowie pełna kultura!

Kraków już dawno temu został mianowany kulturalną stolicą Polski. Atmosfera wszechobecnej sztuki sprawia, że skupiają się w nim najważniejsze wydarzenia związane z szeroko pojętą kulturą. Odbywają się tu nie tylko koncerty, przedstawienia, czy wystawy, ale także różnego rodzaju konferencje. A jeśli już o konferencjach mowa, to warto wspomnieć o całym cyklu konferencji o tematyce kulturalnej organizowanych w Krakowie na początku grudnia. Konferencje organizowane są przez Fundację Wirtualna Kultura we współpracy z firmą MJ Training. Patronem merytorycznym tego wydarzenia jest Kancelaria PD&B, natomiast portal Salebiznesowe.pl objął nad nim patronat medialny. Konferencje będą miały miejsce w samym sercu krakowskiego Rynku. Znajduje się tam Restauracja "Wierzynek", która udostępni wszystkim gościom swoją Salę Rycerską i zapewni im znakomity catering.

Harmonogram konferencji przedstawia się następująco:

6 grudnia 2011, 9.30-17.00

IX Ogólnopolska Konferencja "Międzynarodowe prawo Internetu - fakty i mity cyber-prawa" Podczas Konferencji poruszone będą najważniejsze zagadnienia z zakresu prawa autorskiego w cyberprzestrzeni m.in.: - kwestie związane z reklamą internetową, - wykorzystywanie wizerunków pracowników w cyber-reklamie, - dozwolony użytek publiczny w kulturze, samorządzie i biznesie, - wybór właściwego prawa oraz problematyka odpowiedzialności cywilnej i karnej. Szczegółowy program konferencji znajduje się tutaj

7 grudnia 2011, 9.30-16.30

X Ogólnopolska Konferencja "E-kultura w Polsce i na świecie - prawne aspekty rozpowszechniania zbiorów w Internecie"

Podczas Konferencji poruszone będą najważniejsze zagadnienia z zakresu prawa autorskiego w cyberprzestrzeni w kontekście kultury w Polsce i na świecie. Omówione zostaną problemy digitalizacji zbiorów (np. możliwości pokazywania zbiorów w sieci, kopiowania zbiorów innych instytucji na własne strony internetowe), a także problematyka wyboru właściwego prawa oraz odpowiedzialności cywilnej i karnej za naruszenie prawa w Internecie.

Szczegółowy program konferencji tutaj.

8 grudnia 2011, 9.30-17.00

XI Ogólnopolska Konferencja "Sponsoring w kulturze - prawo i podatki. Praktyczne podpowiedzi"

Podczas Konferencji poruszone będą najważniejsze zagadnienia z zakresu prawa sponsoringu, prawa reklamy oraz prawa podatkowego. Wszystko to w kontekście instytucji kultury. Położono nacisk na praktyczne rozwiązania dlatego jako prelegentów zaproszono jedynie praktyków i ekspertów w tych dziedzinach.

Szczegółowy program konferencji znajduje się tutaj.

Serdecznie zapraszamy!