Sposób na ciekawe i skuteczne szkolenia

Szkolenia to często po prostu pracowniczy obowiązek, który nie wiąże się z perspektywą ciekawego spotkania. Właściciele firm stają więc przed trudnym zadaniem zaaranżowania spotkania branżowego w taki sposób, by przyniosło oczekiwane rezultaty, a przy tym zaciekawiło uczestników. Ważny jest tutaj także wkład właścicieli obiektów konferencyjnych, w których przeprowadzone są tego typu spotkania. Jak sprawić by szkolenia rzeczywiście przyniosły pożądane rezultaty?

Teoria mówi o tym, że podstawą organizacji szkolenia jest identyfikacja i analiza potrzeb, określenie celu szkoleniowego i sporządzenie raportu. To jednak nie zawsze wystarczy. Co więc powinni zrobić właściciele firm by konferencja nie była kolejnym przykrym obowiązkiem pracowników?

Istnieje wiele dodatkowych czynników, które wpływają na sukces takiego spotkania. Ważne okazuje się nie tylko skoncentrowanie na celach i przebiegu konferencji, ale jej oprawie. Spotkanie biznesowe na terenie przedsiębiorstwa, często demotywuje pracowników, zmęczonych codzienna pracą i obowiązkami. Warto więc zastanowić się nad wyborem ciekawego obiektu szkoleniowego z bogatą oferta usług dodatkowych. Na terenie naszego kraju istnieje cały szereg miejsc konferencyjnych - w górach, nad morzem czy na mazurach gdzie pracownicy, prócz pozyskania niezbędnej wiedzy mogą wypocząć i zrelaksować się we wspólnym gronie.

- W sytuacji, gdy pracownicy są zmuszani do realizacji zaległych urlopów, gdy są zmęczeni, trudno sprawić, by szkolenie było dla nich motywacją, a zwłaszcza by odniosło oczekiwany skutek, jakim jest zazwyczaj lepsza organizacja pracy,  nastawienie na cel, poprawa wydajności. Zmęczony i zestresowany pracownik nie będzie dobrym uczestnikiem szkolenia- Nie będzie też wydajny i kreatywny w pracy - podkreśla Paweł Bieniek, prezes agencji kreatywnej AdHorizon.

Wiele obiektów konferencyjnych oferuje dodatkowe atrakcje takie jak spa, wellness czy zajęcia sportowe. Taka oferta pomoże pracownikom w odprężeniu, a jednocześnie wpłynie na ich większą wydajność i zadowolenie. Warto także zwrócić uwagę na proponowane przez właścicieli hoteli i ośrodków zajęcia integracyjne jak przyjęcia, ogniska, grille czy kuligi. Taka forma spędzania wolnego czasu pomiędzy zajęciami szkoleniowymi poprawi dodatkowo relacje i zacieśni wspólne więzi w firmie.

Jak tłumaczy Dagmara Leja, dyrektor hotelu Mercure Racławice Dosłońce Conference & SPA, przy planowaniu szkoleń warto uwzględnić czas na relaks. - Przede wszystkim nasi klienci zwracają się o oferty z możliwością skorzystania zabiegów w SPA lub wspólnych zajęć sportowych w przerwie szkolenia. Niejednokrotnie szkolenie trwa tylko 4-5 godzin, a pozostała część dnia przeznaczona jest na zajęcia typu aqua aerobik, jazda na rowerze, basen sauna.  Pojawiają się również zapytania o możliwość zorganizowania szkoleń outdoorowych – tłumaczy Paulina Malmon, Meetings & Events Sales Manager w Hotelu Mercure Racławice Dosłońce Conference &SPA.

źródło: http://www.dosloncespa.pl

Słowo konferencja nabiera dziś zupełnie innego znaczenia, a jej tradycyjne formy przestają być wystarczające. Organizacja zajęć dodatkowych to więc idealna alternatywa na łączenie przyjemnego z pożytecznym w najbardziej profesjonalny sposób.