Oto zwycięzca konkursu Eurobild Awards!

Wieżowiec Warsaw Spire zwyciężył w kategorii Wybitny Projekt Architektoniczny Roku w Polsce w konkursie Eurobuild Awards. Zwycięski projekt to kompleks biurowy realizowany przez Ghelamco Poland, w ramach którego powstaną trzy budynki: 220-metrowa wieża i dwa budynki sąsiadujące o wysokości 55 m. Budowa projektu rozpoczęła się w połowie roku 2011. Warszawski wieżowiec będący symbolem nowoczesności i funkcjonalności jest dziełem belgijskiej pracowni M. & J-M. Jaspers – J.Eyers &Partners. Pracownia działa już od ponad 40 lat i podczas swojej działalności zdobyła bogate doświadczenie, dzięki któremu dziś świadczy usługi najwyższej jakości i uczestniczy w powstawaniu najbardziej prestiżowych obiektów na całym świecie. W portfolio J. Eyers & Partners znajdują się m.in. siedziby międzynarodowych korporacji, wysokościowce, obiekty rządowe, lotniska i wysokiej klasy hotele. Współpraca z Ghelamco Poland w ramach Warsaw Spire to kolejny, wspólnie realizowany projekt. „Nasza bliska, wieloletnia współpraca pozwoliła na urzeczywistnienie bardzo interesującej wizji architektonicznej. W 220 metrowej wieży oraz dwóch 55 metrowych budynkach sąsiadujących zamknęliśmy wyobrażenie o nowoczesnym i funkcjonalnym kompleksie biurowym, jaki powinien powstać w centrum Warszawy” - mówi Johnatan Eyers, architekt. Projekt Warsaw Spire to jeden z najbardziej oryginalnych budynków biurowych w stolicy. Z połączenia stali i szkła powstaje przestrzenna, znakomicie doświetlona konstrukcja, która stanie się jednym z najbardziej charakterystycznych punktów panoramy miasta.

[caption id="attachment_1477" align="aligncenter" width="518" caption="Widok na Warsaw Spire - wizualizacja"][/caption]

Warsaw Spire będzie jednym z najlepszych biznesowych adresów w Warszawie, a nawet w Polsce. Inwestycja zlokalizowana jest w centrum miasta tuż obok Hotelu Hilton, w pobliżu głównego węzła komunikacyjnego, w którym krzyżują się najważniejsze arterie stolicy łącznie z drugą linią warszawskiego metra. Inwestycja dostarczy na rynek ok. 100 000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej oraz 1200 podziemnych miejsc parkingowych.

[caption id="attachment_1482" align="aligncenter" width="540" caption="Wizualizacja placu przy Warsaw Spire"][/caption]

Kompleks ma wyróżniać także nowe podejście do planowania przestrzeni publicznej. Warsaw Spire to miejsce, które budowane jest z myślą o Warszawie i jej mieszkańcach. Przestrzeń pomiędzy budynkami wypełni przestronny, dostępny dla wszystkich plac. Kompleks stanie się miejscem spotkań, które również po zamknięciu biur będzie tętniło życiem. Otoczony zielenią i fontannami teren będzie charakteryzował się precyzyjnie zaprojektowanymi elementami małej architektury. Znajdą się tu także restauracje oferujące międzynarodową kuchnię, kawiarnie, bary, sklepy i punkty usługowe. Zimą znajdzie się tu dostępne dla wszystkich lodowisko. Taki przestronny plac w centralnym punkcie kompleksu i w tak dużym projekcie to pierwsze tego typu rozwiązanie i nowa jakość dla Warszawy. [caption id="attachment_1487" align="aligncenter" width="300" caption="Warsaw Spire nocą - wizualizacja"][/caption]