Hotel dla kotów - nowy wymiar luksusu

Czy pragnienie luksusu jest tylko domeną człowieka? Dlaczego nasze pupile też nie miałyby poczuć się wyjątkowo odpoczywając w ekskluzywnym hotelu? Wyjeżdżając na wakacje zwracamy uwagę na standard, jaki oferują nam ośrodki wypoczynkowe. Jednak szukając zakwaterowania dla naszego zwierzątka również liczymy na wszelkie udogodnienia. A takie oferują nam hotele dla zwierząt.

http://www.longcroftcathotel.co.uk/suites

Hotel Longcroft to pięciogwiazdkowy (według kocich standardów) hotel dla kotów znajdujący się w Welwyn Garden City w hrabstwie Hertfordshire we wschodniej Anglii. Tam naszemu pupilowi nie zabraknie dosłownie niczego. Będą tam na niego czekać apartamenty w sześciu różnych stylach i kolorach, m.in. apartament Savanna, jesienny czy Bonsai. Do wyposażenia każdego pokoju należy puchata leżanka, wybieg, różnego rodzaju drapaki i półki do skakania. W każdym z nich można zakwaterować zarówno jednego kota, jak i wszystkie koty, które na co dzień mieszkają w jednym domu. Wtedy cena za każdego kolejnego jest niższa.

 

Aby zaspokoić kocie podniebienia ułożone zostało specjalne menu uwzględniające menu codzienne i ekskluzywne. W codziennym znajdziemy najlepszej jakości karmy i mieszanki dla kotów, natomiast menu ekskluzywne przeznaczone jest dla prawdziwych smakoszy. Są tu do wyboru łosoś, świeży tuńczyk, tuńczyk w pomidorach, a także wyfiletowana biała ryba podana na chińskiej porcelanie.

http://www.longcroftcathotel.co.uk/index

Koty w Longcraft mają stały dostęp do specjalnej natlenionej wody. Odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach zapewnia system wentylacji dopasowany do temperatury w lecie i w zimie. A gdy właściciel stęskni się za pupilem, może otrzymać od niego specjalną pocztówkę ze zdjęciem z pobytu w ośrodku. Cena za przyjemność mieszkania dobę w Longcraft Hotel to 15 funtów.

http://www.hoteldlakotow.pl/hotel/galeria

Hotele dla kotów nie są również obce Polakom. Wygodne i przestrzenne pomieszczenia zapewnia warszawski hotel dla kotów mieszczący się na zielonym Ursynowie. Tutaj również każdy kot otrzymuje swój pokój, chyba, że chce go dzielić z przyjacielem pochodzącym z tego samego domu. Cena jest wtedy aż o połowę niższa. Jeśli natomiast pokój dzielą 3 koty, to trzeci ma komfort przebywania tam już prawie za darmo. Dodatkowym atutem tej placówki jest przychodnia weterynaryjna znajdująca się w tym samym budynku. Cena za dobę to 30 zł.

Warto zastanowić się nad skorzystaniem z tego typu usług dla naszego pupila, szczególnie w okresie wakacyjnym. Często bowiem zdarza się, że właściciele wyjeżdżając na wakacje zostawiają zwierzę same w domu, lub po prostu wyrzucają. Podczas gdy nasz mały domownik może spokojnie przeczekać okres urlopu w przytulnym hotelu.