Eventy hybrydowe - czym są i jaka jest ich przyszłość?

Wyzwania 2020 roku, które stanęły przed większością branż z pewnością zapamiętamy na bardzo długo. Odnalezienie się w nowej rzeczywistości nie było łatwe, jednak z perspektywy czasu widać, że branża MICE stosunkowo szybko znalazła rozwiązanie - eventy i konferencje online. Ale to przecież nie wszystko! Pojawiła się także nowa formuła wydarzeń, z którą zdecydowanie powinniśmy zaprzyjaźnić się na dłużej. Są to eventy hybrydowe. O samej koncepcji, szansach i przyszłości dowiedzą się Państwo z tego artykułu.


Połączmy się!

Jak powszechnie wiadomo - ile osób, tyle opinii. Dotyczy to także pracy zdalnej i wszelkich aktywności w formie online. Z pewnością znajdą się fani, którzy swoje zdanie argumentować będą wygodą, możliwością dołączenia do eventu z różnych miejsc i uczestnictwem mimo np. choroby. Jednak są też tacy, którzy ogromną radość czerpią z możliwości bezpośredniego kontaktu z uczestnikami i przestrzenią typowo biznesową. Nasuwa się więc pytanie - jak znaleźć złoty środek? Otóż są nim eventy hybrydowe. Tego typu wydarzenia polegają na łączeniu zdalnego uczestnictwa z tym realnym - wszystko to w czasie rzeczywistym, z możliwością zadawania pytań i aktywnego współudziału. 


Zalety eventów hybrydowych

Eventy hybrydowe przede wszystkim są bardzo wygodną formą spotkań - dla uczestników niestraszne będą już opóźnienia lotów, pociągów czy korki na drodze. Mogą oni dołączyć do przedsięwzięcia z własnego biura lub mieszkania. Ponadto, ta łączona forma wydarzeń pozwala na dotarcie do zdecydowanie większej liczby osób. Odpowiedni sposób promocji wystarczy, by trafić do potencjalnych gości, którzy na żywo być może nigdy nie pojawiliby się na wydarzeniu. Eventy hybrydowe znacznie skracają wszelkie dystanse, co w zasadzie cieszy obie strony. Ważnym aspektem jest jeszcze fakt, iż bilety na wydarzenie online są z reguły tańsze od uczestnictwa stacjonarnego, co umożliwi udział w nim większej liczbie osób. Ponadto konferencje hybrydowe zaspokajają potrzeby wszystkich zainteresowanych - zarówno miłośników spotkań na żywo, jak i wielbicieli transmisji online. Konferencje hybrydowe są rewelacyjną odpowiedzią na potrzeby współczesnego świata.  Bardzo ważne i wymagające podkreślenia jest to, że niezależnie od formy uczestnictwa, wszyscy goście są równie istotni dla przebiegu przedsięwzięcia. Ci, którzy dołączają zdalnie, także biorą udział m.in. w głosowaniach.


Czy przed eventami hybrydowymi stoi świetlana przyszłość?

Nie da się ukryć - wszystko to, co online, w najbliższych latach będzie cieszyło się bardzo dużą popularnością. Nie jest to jedynie wizja pochodząca z Doliny Krzemowej, ale fakt, który obserwujemy i który wciąż się rozwija. Eventy hybrydowe są na tyle atrakcyjnym pomysłem, że z pewnością zostaną w branży MICE (i nie tylko) na dłużej. Łączą one tradycję z nowoczesnością, przyzwyczajenia z innowacyjnym powiewem, trafiając tym samym do przedstawicieli wszystkich grup wiekowych. To ogromna szansa i jednocześnie nadzieja na odpowiedni kształt spotkań biznesowych po okresie pandemii.