Bajkowy hotel Disneya na morzu

Wal Disney nie poprzestaje na kręceniu bajek. Tym razem dziełem firmy stał się Disney Dream. To nazwa ponad 430-metrowego statku zwodowanego w Niemczech końcem października.

Statek Disney Dream nie bez powodu nosi właśnie taką nazwę. Z pewnością marzeniem każdego dziacka będzie znaleźć się na jego pokładzie, a właściwie na jednym z 14 pokładów. Statek powstał w stoczni Meyer Werft, a w pierwszy rejs ma popłynąć 26 stycznia 2011 roku. Statek już ma wytyczoną stałą trasę, po której będzie pływał - z Florydy na Wyspy Bahama. Niestety na rejs dziewiczy zostały wykupione już wszystkie miejsca. Pozostaje zapisać się na drugi w historii zaplanowany na 30 stycznia.

Na Disney Dream nie zabraknie atrakcji rodem z bajki Disneya. Najmłodsi znajdą tutaj pokoje urządzone w stylu znanych kreskówek, sale gier, dyskoteki, kluby rodzinne i ekskluzywne kluby dla nastolatków, a na górnym pokładzie mają możliwość oglądać wyświetlane niemal bez przerwy wszystkie najpopularniejsze bajki wyprodukowane przez Disney Company. Jednak również starsi pasażerowie znajdą coś dla siebie. Kiedy już maluchy pójdą spć, rodzice mogą odwiedzić jeden z  nightclubów, SPA, ekskluzywne restauracje, zrelaksować się w basenach i salonach odnowy, mają też możliwość skorzystania z oferty teatru czy kina.

Statek Marzenie to pierwszy z dwóch statków, które niemiecka stocznia miała stworzyć dla amerykańskiej firmy Disney Cruise Line. Drugim będzie statek o nazwie Fantasy, który ma zostać zwodowany w 2012 roku. Disney Cruise Line stanowi część korporacji Walt Disney Company, a jej zadaniem jest budowanie i prowadzenie parków rozrywki i statków wycieczkowych.

O ekskluzywnym charakterze pływającego hotelu i centrum rozrywki świadczy również jego cena. Za czterodniowy rejs na Bahamy w luksusowym apartamencie dla dwóch osób dorosłych i dziecka trzeba zapłacić około 2 400 euro.

Trójwymiarowy projekt statku Disney Dream możecie obejrzeć tutaj --> Disney Dream