A miało być tak pięknie...

Każdy z nas z pewnością cieszy się na myśl o kilku dniach wypoczynku. W końcu już za kilka dni Święta. To żadne odkrycie z mojej strony. Są jednak osoby, którym w najbliższych dniach na pewno do śmiechu nie będzie. Mowa o właścicielu jednej z najbardziej znanych sieci hoteli w Polsce - Tadeuszu Gołębiewskim. Okazuje się, że obiekt zlokalizowany w Karpaczu może zostać w ogóle niedopuszczony do użytku! Pod koniec lipca br. w mediach ukazała się informacja o tym, że hotel nie spełnia wymogów zapisanych w projekcie zatwierdzonym przez konserwatora zabytków i nadzór budowlany. A to dlatego, że obiekt jest ... za wysoki o 4,5 metra! Nakazano rozebrać 2 ostatnie piętra budynku. Nadzór budowlany miał również zastrzeżenia do materiału, z którego wykonano dach - zamiast blaszanego pokrycia zaproponowano łupek.

[caption id="attachment_1513" align="aligncenter" width="515" caption="Źródło: http://www.golebiewski.pl/karpacz"][/caption]

W październiku opublikowano informację o tym, w jaki sposób hotel chce poradzić sobie z nakazem wydanym przez nadzór budowlany. Projektanci zaplanowali rozbiórkę ponad 1000 mkw. dachu w najwyższej jego części i zastąpienie go wielką szklaną konstrukcją, która miałaby pełnić funkcję elementu doświetlającego.  Projekt przebudowy zatwierdził nadzór. Warunek był jeden - prace miały zostać zakończone do stycznia 2012 roku.

Jednak według wczorajszych informacji opublikowanych przez Gazetę Wrocławską hotelu nie uda się przebudować do końca grudnia. Warunkowe pozwolenie na użytkowanie obiektu obowiązuje tylko do końca roku.

Co zatem stanie się z hotelem?

Dyrekcja wystąpiła o przedłużenie warunkowego pozwolenia na użytkowanie do 29 lutego, ale decyzja jeszcze nie została podjęta.

Trzymamy kciuki za pomyślne rozwiązanie sprawy, również z tego względu, że Gołębiewski ma już podpisanych kilka intratnych umów związanych z Euro 2012.

Poniżej prezentujemy wnętrze hotelu...jak Wam się podoba?

[caption id="attachment_1516" align="aligncenter" width="560" caption="Żródło: http://www.golebiewski.pl/karpacz"][/caption] [caption id="attachment_1519" align="aligncenter" width="560" caption="Źródło: http://www.golebiewski.pl/karpacz"][/caption] [caption id="attachment_1520" align="aligncenter" width="560" caption="Źródło: http://www.golebiewski.pl/karpacz"][/caption] [caption id="attachment_1521" align="aligncenter" width="560" caption="Źródło: http://www.golebiewski.pl/karpacz"][/caption] [caption id="attachment_1522" align="aligncenter" width="560" caption="Źródło: http://www.golebiewski.pl/karpacz"][/caption]