10 najwyższych hoteli konferencyjnych w Polsce

W Polsce znajduje się wiele obiektów konferencyjnych. Usytuowane są one niemal w każdym zakątku kraju - nad morzem, w górach, nad jeziorem oraz w centrum największych miast. Z powodzeniem więc każdy, nawet najbardziej wymagający klient, znajdzie najbardziej odpowiednie dla siebie miejsce na organizację spotkania biznesowego. Wśród wszystkich obiektów czekają na Państwa prawdziwe drapacze chmur, które gwarantują m.in. niezapomniane, malownicze widoki na okolicę. Poniżej pragniemy przedstawić 10 najwyższych hoteli konferencyjnych w Polsce, zapraszamy do lektury!

Fot. Pixabay

PAŁAC KULTURY I NAUKI | WARSZAWA

Tego zestawienia nie mógłby otworzyć żaden inny obiekt, aniżeli Pałac Kultury i Nauki w Warszawie przy Placu Defilad 1. Jest to jeden z najwyższych budynków w Polsce - liczy dokładnie 42 piętra, a na wysokości 114 metrów znajduje się specjalny taras widokowy, z którego podziwiać można panoramę stolicy. PKiN umożliwia organizację wszelkiego rodzaju spotkań biznesowych - od konferencji i szkoleń, aż po kongresy, bankiety i jubileusze. Jest to możliwe w ponad dwudziestu przestrzeniach, które zróżnicowane są pod względem wielkości. Są one w stanie pomieścić od 80 do nawet 900 osób. Jeśli więc cenią sobie Państwo prestiżową atmosferę oraz wyjątkowość, to Pałac Kultury i Nauki będzie odpowiednim miejscem.W stolicy Wielkopolski także znajdują się wysokie hotele konferencyjne. Wśród nich przoduje IBB Andersia Hotel przy Pl. Andersa 3. Liczy on aż 12 pięter, co sprawia, że jest najwyższym drapaczem chmur w mieście, z którego również rozpościera się zapomniany widok na miasto. Oferta tego obiektu obejmuje 9 sal konferencyjnych, które dzięki systemowi mobilnych ścian można ze sobą łączyć. Pomieszczenia te pozwalają na zaproszenie od 8 do 612 osób w ustawieniu teatralnym. Ponadto, w Hotelu liczyć można na eleganckie zaplecze noclegowe w postaci pokoi i apartamentów, a także na wspaniałą Restaurację Flavoria, Lobby Bar oraz liczne atrakcje, takie jak m.in. siłownia, solarium czy pokój do relaksu.Jeśli pragną zorganizować Państwo konferencję nad morzem w wysokim budynku, to warto poznać 3-gwiazdkowy Marina Club Hotel w Gdańsku przy ulicy Szafarnia 10. Wyrasta on ponad okoliczne kamienice, oferując tym samym widoki na znajdującą się tuż obok marinę oraz piękną, trójmiejską architekturę. Hotel proponuje kameralną salę konferencyjną, która pozwala na zaproszenie do 25 osób w ustawieniu teatralnym. Znajduje się tam również Restauracja Szafarnia 10, w której serwowane są wyśmienite kulinaria; 34 wysoce komfortowe pokoje, przestronny taras, monitorowany parking oraz kameralne zaplecze SPA, odpowiednie na relaks po wielogodzinnych spotkaniach biznesowych. 
Warto wrócić na chwilę do Warszawy, bo właśnie tam, dokładnie przy ulicy Komitetu Obrony Robotników 24 znajduje się Airport Hotel Okęcie. Jest to 4-gwiazdkowy, nowoczesny obiekt w pobliżu Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina, który dumnie piętrzy się ponad okolicznymi budynkami. Jego oferta obejmuje aż 17 sal konferencyjnych, których łączna powierzchnia wynosi 2200 m2 - z powodzeniem można zaprosić tam maksymalnie 800 osób w ustawieniu teatralnym. Hotel proponuje także 263 wygodne pokoje, dwie wspaniałe restauracje - Mirage oraz Polską - klimatyczną kawiarnię, rozbudowane Centrum Wellness oraz Centrum Fitness.Kolejny obiekt to 3-gwiazdkowy Hotel Dal w Kielcach, który zlokalizowany został dokładnie przy ulicy Piotrkowskiej 12. Zdecydowanie wyróżnia się on wysokością na tle miasta. Hotel Dal to doskonały wybór, który pozwala na połączenie spotkań biznesowych z wypoczynkiem. Obiekt proponuje 3 sale biznesowe, z czego dwie z nich można ze sobą łączyć. W rezultacie, możliwe jest zaproszenie od 50 do 100 osób w ustawieniu teatralnym. Czekają tam na Państwa także 52 nowoczesne pokoje i 2 apartamenty, a także pyszne zaplecze gastronomiczne w postaci Restauracji Czerwony Fortepian. Ponadto, na terenie obiektu znajduje się drink bar.
W Łodzi również można liczyć na wysokie obiekty, które wznoszą się ponad miastem. Doskonałym przykładem jest 4-gwiazdkowy DoubleTree by Hilton przy ulicy Łąkowej 29. Jest to nowoczesny, przeszklony budynek, przy którym nie da się przejść obojętnie. Jednak to nie koniec jego zalet - hotel proponuje aż 13 sal konferencyjnych, z czego dwie można ze sobą łączyć. Pomieszczenia te pozwalają na zaproszenie od 16 do nawet 1020 osób w ustawieniu teatralnym. Znajduje się tam również 200 eleganckich pokoi i 10 apartamentów, a także Restauracja Four Colors, Golden Bar, parking naziemny i podziemny oraz zaplecze SPA & WellnessKolejny obiekt znajduje się w Katowicach, dokładnie przy ulicy Bytkowskiej 1a. Mowa oczywiście o 3-gwiazdkowym Park Inn by Radisson Katowice, czyli o nowoczesnym i eleganckim obiekcie, który cieszy się dużym powodzeniem wśród klientów biznesowych. Hotel oferuje 7 sal konferencyjnych oraz przestronne lobby. Z powodzeniem zaproszą do nich Państwo od 25 do 420 osób w ustawieniu teatralnym. Ponadto, mieści się tam Restauracja Otwarta Kuchnia, w której serwowane są specjały kuchni polskiej i śląskiej, a także komfortowe (i designerskie!) zaplecze noclegowe w postaci 168 pokoi. W obiekcie można również liczyć na Centrum Fitness oraz kompleks saun.Przy Alejach Solidarności 7 w Lublinie zlokalizowany jest kolejny obiekt, czyli nowoczesny ibis Styles Lublin Stare Miasto. Jego oferta składa się m.in. z 8 wielofunkcyjnych sal konferencyjno-bankietowych, których łączna powierzchnia wynosi aż 760 m2. Pozwalają one na zaproszenie od 40 do 220 osób w ustawieniu teatralnym. W Hotelu znajduje się również 114 wygodnych pokoi, które aranżacją nawiązują do historii miasta. Obiekt w pełni dostosowany został do potrzeb osób niepełnosprawnych i przynależy do niego przestronny parking dla samochodów osobowych.


Warto przenieść się na Mazury, gdzie także nie brakuje wysokich obiektów na organizację konferencji. Przykładem jest 5-gwiazdkowy Hotel Mikołajki usytuowany przy Alei Spacerowej 11. Jest to doskonała, nowoczesna baza noclegowo-wypoczynkowa na malowniczej Wyspie Ptasiej. Obiekt ma w swojej ofercie 3 wielofunkcyjne sale biznesowe, które można ze sobą łączyć - z powodzeniem pomieszczą maksymalnie 337 osób w ustawieniu teatralnym. Ponadto, w Hotelu znajduje się wyśmienita restauracja, a także wysoce komfortowe zaplecze noclegowe, które składa się z 78 pokoi oraz 25 apartamentów oraz oczywiście przestrzeń do wypoczynku, czyli SPA & Wellness z jedenastoma gabinetami zabiegowymi.
Obiektem, który zamyka to zestawienie, jest 4-gwiazdkowy Blue Mountain Resort w Szklarskiej Porębie przy ulicy 1-go Maja 51. Jest to luksusowe, nowoczesne miejsce, z którego rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na góry. Oferta obiektu obejmuje 6 różnych pod względem wielkości sal, które w połączeniu pozwalają na zaproszenie nawet 500 osób w konfiguracji teatralnej. Czekają tam na Państwa również 2 znakomite restauracje oraz komfortowe i eleganckie zaplecze noclegowe, które składa się z dwóch rodzajów apartamentów. Ponadto, mieści się tam parking, duży Aquapark oraz klub nocny


Mogą Cię Zainteresować również

Sale konferencyjne z widokiem na miasto w Warszawie

Sale konferencyjne z widokiem na miasto w Warszawie

Sale konferencyjne z widokiem na miasto w Krakowie

Sale konferencyjne z widokiem na miasto w Krakowie

Sale konferencyjne z widokiem na miasto w Poznaniu

Sale konferencyjne z widokiem na miasto w Poznaniu