10 największych sal koncertowych w Polsce

Nasze ostatnie posty dotyczyły największych obiektów konferencyjnych w Polsce i na świecie. Dziś, idąc tym tropem, pragniemy zaprezentować zestawienie dziesięciu największych sal koncertowych w kraju. Te przestrzenie są odpowiednie nie tylko na organizację wyjątkowych koncertów i spektakli, ale także na przeprowadzenie konferencji, szkoleń i innych spotkań biznesowych. Odpowiednia akustyka, stylowe przestrzenie i niecodzienny układ to tylko namiastka zalet wynikająca z wyboru sali koncertowej.

Fot. Unsplash

1. Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Miejsce to jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych pod względem samej bryły, ale i sali koncertowej, która czeka na Państwa wewnątrz. Obiekt usytuowany jest przy ulicy Małopolskiej 48 w Szczecinie. Trudno jest przejść obok niego obojętnie - gmach przypomina górę lodową, która podbiła nie tylko serca szczecinian, ale i zachwyciła kapituły wielu konkursów, zdobywając tym samym liczne nagrody. W obiekcie czeka na Państwa m.in. doskonała Sala Symfoniczna, której ściany zostały pokryte szlagmetalem, czyli cienkimi płatkami w kolorze złota, które pięknie mienią się i błyszczą dzięki profesjonalnym systemom oświetleniowym. Sala ta jest w stanie pomieścić nawet 953 osoby. Co ważne, do Filharmonii przynależy także dwukondygnacyjny parking podziemny.


Fot. Unsplash

2. Siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach

Przy Placu Wojciecha Kilara 1 w Katowicach mieści się kolejny, zasługujący na wyróżnienie obiekt. Powstał on na terenie dawnej kopalni i mimo nowoczesnej aranżacji, doskonale wpisuje się w cały kontekst historyczny. W obiekcie znajduje się m.in. duża sala koncertowa, która zlokalizowana jest w samym sercu gmachu. Jest ona odpowiednim miejscem dla nawet 1800 gości. Wyróżnia się elegancją, wielofunkcyjnością oraz niecodziennym designem. Teren wokół obiektu został odpowiednio zaaranżowany - znajduje się tam nowoczesny amfiteatr.


Fot. Unsplash

3. Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu

Kolejny obiekt znajduje się w stolicy województwa dolnośląskiego, czyli we Wrocławiu, dokładnie przy Placu Wolności 1. Projektanci tego miejsca inspirowali się pudłem rezonansowym skrzypiec i fortepianu, co wygląda naprawdę imponująco. Narodowe Forum Muzyki ma w swojej ofercie kilka sal koncertowych, które znajdują się także w podziemiach. Największa z nich pozwala na zaproszenie aż 1800 osób. Znajdują się w niej 3 piękne i przestronne balkony, amfiteatr oraz chór. Organizacja jakiegokolwiek przedsięwzięcia w takich okolicznościach to istna gwarancja sukcesu.


Fot. Unsplash

4. Opera Nova Bydgoszcz

Przenieśmy się teraz do województwa kujawsko-pomorskiego. W Bydgoszczy przy ulicy Ferdynanda Focha 5, na samym zakolu malowniczej rzeki Brdy, mieści się przepiękna Opera Nova. Proponuje ona kilka sal o zróżnicowanej wielkości. Największa z nich, czyli sala widowiskowa jest odpowiednią przestrzenią dla ponad 800 gości. Znajdują się w niej przestronne balkony oraz profesjonalne, wysokiej jakości sprzęty, takie jak m.in. specjalne systemy oświetleniowe. Co ciekawe, w obiekcie znajduje się największa winda w Polsce, której długość to aż 10 m, a szerokość 2 m. Służy ona m.in. do przewożenia zwierząt, które występują w sztukach.


5. Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki Toruń

Przy Alei Solidarności 1-3 w Toruniu znajduje się Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki, które także ma w swojej ofercie jedną z największych sal koncertowych w Polsce. Bryła obiektu od razu przykuwa uwagę gości i turystów. Jest dość surowa, a jednocześnie finezyjna i interesująca. Znajdująca się w niej sala jest w stanie pomieścić prawie 900 osób. Dodatkowo, można ją połączyć z mniejszą salą, dzięki czemu zyskuje się miejsce dla łącznie 1200 gości. Przed obiektem znajduje się także duży plac, który jest odpowiednią przestrzenią na organizację wydarzeń w plenerze.


Fot. Unsplash

6. Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina

W Łodzi przy ulicy Narutowicza 20/22 mieści się Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina. Wyróżnia się ona już samą bryłą spośród śródmiejskiej architektury - choć jest nowoczesnym obiektem, to naniesiony został na nią "szkic" historycznego rysunku. W Filharmonii czekają na Państwa dwie sale koncertowe, które zróżnicowane są pod względem wielkości - większa z nich pozwala na zaproszenie 650 osób. Co istotne dla klientów branży konferencyjnej - fotele w tej sali wyposażone są w specjalne pulpity, ułatwiające chociażby tworzenie notatek czy korzystanie z laptopów. 

7. Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki Białystok

Kolejny obiekt znajduje się w Białymstoku przy ulicy Odeskiej 1. Jest to nowoczesny, przeszklony budynek, który zaaranżowany został w gustowny i minimalistyczny sposób. Oferuje on dwie wielofunkcyjne sale, z czego największa liczy ponad 1000 miejsc siedzących. Znajdująca się w niej scena jest obrotowa, co jest dość innowacyjnym rozwiązaniem. Ponadto, można tam liczyć na pełne wyposażenie multimedialne oraz transmisyjne. Należy również podkreślić fakt, że obiekt ten został w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych


Fot. Unsplash

8. Filharmonia Gorzowska - Centrum Edukacji Artystycznej

W Gorzowie Wielkopolskim przy ulicy Dziewięciu Muz 10 znajduje się kolejna warta uwagi Filharmonia, która proponuje m.in. dużą salę koncertową. Znajduje się w niej aż 6 sal o zróżnicowanej wielkości, które zostały w pełni wyposażone. Największa z nich pozwala na zaproszenie prawie 600 osób. Bryła obiektu podzielona została na dwa moduły. Otoczona jest malowniczym parkiem, odpowiednim na relaks po wielogodzinnych spotkaniach biznesowych czy koncertach i spektaklach. 

9. Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga w Kielcach

Przy ulicy Stefana Żeromskiego 12 w Kielcach znajduje się nowoczesna, zachwycająca Filharmonia Świętokrzyska. Od momentu jej pojawienia się, wydarzenia kulturalne wręcz zawładnęły tym miastem. W obiekcie oczywiście znajduje się kilka sal koncertowych - największa z nich dysponuje 515 miejscami siedzącymi na widowni. Ponadto, mieści się tam również specjalna sala konferencyjna, odpowiednia na organizację spotkań biznesowych - wszelkiego rodzaju szkoleń, warsztatów, sympozjów i wykładów.

Fot. Unsplash

10. Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki

Obiekt zamykający to zestawienie znajduje się przy ulicy Piastowskiej 2 w Koszalinie. Znacząco wyróżnia się bryłą, która liczy aż 4 kondygnacje. Rozmieszczone są na niej sale koncertowe o różnej wielkości oraz o niecodziennym designu. Największe z tych pomieszczeń jest odpowiednią przestrzenią na organizację eventu na 518 osób. Do Filharmonii przynależy przestronny parking, a obiekt w całości został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Fot. Unsplash

Mogą Cię Zainteresować również

Największe centra konferencyjne w Polsce

Największe centra konferencyjne w Polsce

10 największych hoteli konferencyjnych w Polsce - wg liczby pokoi

10 największych hoteli konferencyjnych w Polsce - wg liczby pokoi

10 największych sieci hotelowych na świecie - wg liczby pokoi

10 największych sieci hotelowych na świecie - wg liczby pokoi