Zmiany we wrocławskich hotelach

Zmiany we wrocławskich hotelach

Właściciele włocławskiego "Młyna" wygrali licytację i wyremontują kultowe "Kujawy" i "Zajazd Polski". Zainwestują w nie 11 mln zł.

W ciągu ostatnich sześciu lat obiekt został odnowiony. Wykonano elewację budynku, wymianę okien, wyremontowano wszystkie pokoje, korytarze oraz hol recepcyjny. Dziś jest już więc na dużo wyższym poziomie i cieszy się popularnością. I to wbrew opiniom włocławian, którzy wciąż postrzegają go z perspektywy lat siedemdziesiątych. Właściciele "Młyna" chcą, by standard hoteli był jeszcze wyższy. Tak więc zainwestują w nie aż 11 mln zł. Dodajmy, że w licytacji startowała też np. spółka z Łodzi, ale wycofała się przy kwocie 6 mln zł.

W hotelu "Kujawy" zostaną wymienione windy, w dalszych planach jest nowe elewacja budynku oraz szyld - dodaje Kaczor. Uporządkowane też zostaną parkingi, zarówno przed, jak i za hotelem. Jest również pomysł, jak zmienić "Zajazd Polski". Są już nawet opracowane koncepcje studyjne. Wszystko jednak zależy od opinii konserwatora, ponieważ obiekt jest wpisany do rejestru zabytków. Na razie konserwator stara się dość sztywno utrzymać obecny wygląd hotelu, pozwalając na niewielkie zmiany.

Źródło: e-hotelarz.pl