Zielony pakiet konferencyjny w Starwood Hotels & Resorts

Zielony pakiet konferencyjny w Starwood Hotels & Resorts
Sieć hoteli Starwood Hotels & Resorts od połowy lipca wprowadza pakiet „Zielona Konferencja”. Organizatorzy konferencji i spotkań biznesowych będą mogli zorganizować wydarzenie, które będzie brało pod uwagę ochronę środowiska. Zauważono, że podczas spotkania na 500 osób trwającego trzy dni wytwarzanych jest 6 ton śmieci, 100 000 kilowatów energii i 200 000 litrów wody.

Pięć polskich hoteli: Sheraton w Warszawie, Krakowie i Poznaniu oraz The Westin Warsaw i Le Meridien Bristol, będą minimalizować negatywny wpływ organizacji konferencji na środowisko naturalne. W ramach pakietu „Zielona Konferencja” wdrożone zostaną następujące elementy (przykładowo): kącik z przyborami biurowymi (zamiast notatników i długopisów rozłożonych przy każdym uczestniku), włączenie klimatyzacji tylko na prośbę uczestników spotkania, a także zachęcanie gości do otwierania okien, oferowanie wody mineralnej w dużym dystrybutorze (zamiast serwowanej w małych butelkach), wykorzystanie mniejszej ilości obrusów i serwetek podczas spotkania, zachęcanie organizatorów spotkań do przesyłania materiałów konferencyjnych pocztą elektroniczną zamiast ich drukowania.

Starwood Hotel & Resorts już wcześniej wychodziło z incjatywami proekologicznymi. Były to: Green Council, współpraca z Fundacją Nasza Ziemia, uczestnictwo w akcji „Sprzątanie Świata”.

Źródło: e-hotelarz.pl