Zakłady tytoniowe przemienią się w hotel?

Zakłady tytoniowe przemienią się w hotel?

Stare zakłady tytoniowe mieszczące się przy ulicy Dolnych Młynów mogą niedługo spełniać zupełnie inną funkcję niż dotychczas. Firma hiszpańska Immobiliaria Camins planuje stworzyć z nich kompleks hotelowo mieszkaniowy za 150 mln złotych. Zabytkowe budynki zostaną wyremontowane. Obok nich powstaną również zupełnie nowe obiekty.

Inwestycja ma powstać na terenie 2 ha i składać się będzie z kilku części. W centralnym budynku byłych zakładów powstanie hotel. Dobudowany zostanie do niego nowoczesny apartamentowiec. Obiekt będzie posiadał trzy kondygnacje plus wysokie poddasze. W środku na dziedzińcu planuje się ogród, który jednocześnie stanie się dachem dla podziemnego parkingu liczącego 216 miejsc.

Mieszkania natomiast powstaną w zabytkowych budynkach, znajdujących się przy samej ulicy Dolnych Młynów oraz na tyłach gmachu Akademii Rolniczej. Całkowity nowy kompleks zostanie wybudowany wzdłuż ulicy Czarnowiejskiej. Na jego parterze będzie znajdować się sporo miejsca dla sklepów i kawiarni. Prawdopodobnie kompleks będzie miał około 200 mieszkań o średniej powierzchni 75 mkw. Realizacja projektu ma ruszyć w 2010.

Źródło: e-hotelarz.pl