Zabawa i nauka podczas Targów LATO

Zabawa i nauka podczas Targów LATO
Organizator XVIII Targów Turystyki i Wypoczynku LATO 2013, które odbędą się w dniach 19-21 kwietnia 2013 w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie przy ul. Marsa 56c, przygotował wiele atrakcji dla najmłodszych. Dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach edukacyjnych i poprzez wciągającą zabawę odkrywać ciekawostki otaczającego je świata. Przyjemności dla maluchów dostępne będą między innymi dzięki: Towarzystwu Edukacyjnemu VIZJA, Niepublicznemu Przedszkolu „Dzieci Świata – Świat Dzieci”, Komendzie Głównej Policji i firmie „Twój Robot”.

Organizator Targów LATO, firma MT Targi Polska, jak co roku dokłada starań, aby najmłodsi goście mile i aktywnie mogli spędzić czas. W drugim i trzecim dniu imprezy w hali targowej zostanie wydzielona strefa atrakcji dla dzieci i młodzieży.

Nauka przez zabawę
Podczas Wielkiego Kiermaszu Turystycznego Towarzystwo Edukacyjne VIZJA zorganizuje Kącik Malucha, a w nim między innymi zabawy z wielką kolorową chustą Klanzy, zabawę z tańczącymi kubeczkami i malowanie buziek. Chętne dzieci będą mogły śpiewać piosenki i mówić wierszyki po polsku i po angielsku, układać puzzle i klocki, grać w Scrabble i w zgadywanki.

Z kolei kadra Niepublicznych Przedszkoli „Dzieci Świata – Świat Dzieci” zorganizuje zabawę pt. „Piaskowa Góra Skarbów”. Będzie to edukacyjny konkurs o świecie skierowany do przedszkolaków. Zadanie będzie polegało na znalezieniu ukrytych w prawdziwym piasku „skarbów” z pytaniami o świecie. Poprawne odpowiedzi będą nagrodzone. Dodatkowo będzie można pozostawić dziecko pod opieką wychowawców zgodnie z regulaminem, który będzie dostępny na terenie przedszkola.

Natomiast firma „Twój Robot” zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na warsztaty z robotyki. W 2-3 osobowych zespołach uczestnicy będą mieli za zadanie dokończyć budowę karoserii wyścigówki i skonstruować do niej pilota. Robota trzeba też zaprogramować w taki sposób, aby przewiózł ładunek z jednej bazy do drugiej. Rywalizacja odbędzie się pomiędzy zespołami, które będą pracować pod okiem instruktora. Warsztaty są bezpłatne, należy jednak dokonać wcześniejszej rezerwacji miejsca.

Dla młodych fanów jazdy na dwóch kółkach policjanci z Komendy Głównej Policji przygotują miasteczko rowerowe. Będzie tu można zdać egzamin na kartę rowerową. Starsi uczestnicy będą mogli skorzystać z symulatora dachowania dostarczonego przez Instytut Transportu Drogowego.

Ruch to zdrowie!
Wyjątkowe atrakcje będą czekać na miłośników sportu i aktywnego spędzania czasu. Dostępne będą: boisko piłkarskie, kula zorbingowa, pneumatyczny tor przeszkód, będzie można także spróbować sił w walkach sumo lub skorzystać z symulatora surfingu.

Dla młodszych dzieci przygotowane będą dmuchańce - zamek piracki oraz Krokodyl Herman, dostarczone przez Przedsiębiorstwo Organizacji Turystyki Rekreacji i Sportu POTRIS. Zabawa na nich to okazja do bezpiecznego skakania czy ślizgu z kilkumetrowej zjeżdżalni.

The Chance na letniej scenie
Największym hitem wśród występów na scenie będzie koncert trio The Chance. Wokalistki utworzyły zespół podczas programu „X Factor”, zainspirowane przez jurorów, którzy dostrzegli potencjał połączenia głosów o podobnej barwie. Poza nimi zaprezentują się różne zespoły taneczne i wokalne, a także odbędą się liczne konkursy, w których do wygrania przewidziano atrakcyjne nagrody. Dzięki scenie działającej w weekend 20-21 kwietnia teren przy ul. Marsa 56c zamieni się w kolorowy piknik zwiastujący rozpoczęcie sezonu letniego na Mazowszu.

Patronat nad Latem
Patronat Honorowy nad Targami Lato 2013 sprawują Jolanta Koczorowska, Burmistrz Dzielnicy Wawer, Małgorzata Chechlińska, Prezes Polskiego Związku Prywatnych Pracodawców Turystyki Lewiatan Forum Regionalnych Organizacji Turystycznych oraz Warszawska Izba Turystyki.

Szybko i wygodnie pociągiem
Na targi szybko i wygodnie będzie można dojechać pociągiem SKM lub Kolei Mazowieckich z dworców: Warszawa Śródmieście, Warszawa Wschodnia czy Warszawa Zachodnia. Stacja docelowa - Warszawa Gocławek - znajduje się w odległości około 700 metrów od Centrum MT Polska. Czas dojazdu pociągiem z centrum Warszawy do stacji docelowej to tylko 20 minut.

INFORMACJA PRASOWA